Google search

 
 

Співробітники кафедри фармації, професор Віктор Трохимчук і в. о. завідувача кафедри, д.фарм.н. Сергій Соловйов брали участь у Фармацевтичному форумі «Клінічні випробування в Україні. Європейська інтеграція», що організовано Державним підприємством «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України» у співпраці з фармацевтичними компаніями та асоціаціями.

Створивши ефективний простір для діалогу, Форум ставив за мету обговорити актуальні питання оптимізації клінічних випробувань в Україні (далі – КВ), подальшого інтегрування галузі до найкращих європейських та світових стандартів задля посилення взаємодії на всіх етапах організації і проведення КВ, підвищення міжнародної довіри та зростання кількості якісних КВ в Україні з урахуванням вимог GCP та міжнародних етичних принципів забезпечення захисту прав, безпеки та благополуччя досліджуваних.

Важливою підтримкою Форуму стало те, що взяли участь у заході міжнародні партнери – керівники регуляторних органів Польщі та Швеції.

Відкриваючи Фармацевтичний форум «Клінічні випробування в Україні. Європейська інтеграція» до  учасників з вітальними словами урочисто звернулись Перший заступник Міністра охорони здоров’я України, професор Сергій Дубров та директор Державного експертного центру МОЗ України, доцент Михайло Бабенко.

За структурою програми Форум складався з пленарного засідання, панельних дискусій, спільної секції Державного експертного центру МОЗ України та Української асоціації клінічних досліджень за участю міжнародних спікерів, жвавого спілкування та обміну думками як в офлайнтак і в онлайн форматах.

Учасники Форуму мали змогу отримати цікаве бачення теми та досвід від провідних іноземних фахівців галузі – доповідачів зі Швеції, Польщі, Канади, Данії, Великої Британії, Німеччини, Бельгії.
Поряд із важливими досягненнями у сфері організації та проведення КВ лікарських засобів в Україні існує певний перелік проблем та питань, що потребують подальшого вирішення і вбачаються перспективними для розвитку галузі клінічних випробувань:

  • Подальша гармонізація нормативно-правових вимог з законодавством Європейського Союзу.
  • Діджиталізація процедур подання заяв, матеріалів КВ до Міністерства охорони здоров’я України та Державного експертного центру МОЗ України та їх розгляду.
  • Декриміналізація статті 321-2 Кримінального Кодексу України, яка наразі обмежує розвиток галузі.
  • Забезпечення учасників клінічних випробувань ефективним страховим захистом шляхом внесення змін до законодавчих актів в частині удосконалення системи страхування учасників КВ.
  • Забезпечення подальшого розвитку та вдосконалення системи професійної підготовки та підвищення кваліфікації медичного персоналу, що забезпечує проведення КВ.
  • Зміни оподаткування спонсорів / заявників клінічних випробувань, удосконалення принципів оподаткування послуг, пов'язаних з КВ, визначення місця постачання послуг як місця реєстрації спонсора дослідження у разі проведення міжнародних багатоцентрових КВ.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також