Google search

 
 

30.06 – 01.07.23 року завідувач кафедри терапії, сімейної медицини, гематології і трансфузіології професор Л. Хіміон та професор кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги О. Процюк стали викладачами тренінгу лікарів загальної-практики сімейних лікарів з питань лікування артеріальної гіпертензії та цукрового діабету 2 типу.

Проведення тренінгу було ініційовано бюро ВООЗ в Україні та присвячено актуальним питання профілактики атеросклеротичних серцево-судинних захворювань та лікування пацієнтів високого серцево-судинного ризику при наданні первинної медичної допомоги. Слухачами тренінгу стали лікарі загальної практики-сімейні лікарі, які на сьогодні надають медичну допомогу у Чернігівській, Запорізькій, Сумській та Донецькій областях.

PEN-протоколи (package of essential noncommunicable disease interventions) - протоколи з ведення хронічних неінфекційних захворювань) при наданні первинної медичної допомоги в умовах нестачі ресурсів були уперше опубліковані у 2010 році та являли собою пріоритетний набір економічно ефективних втручань, здатних забезпечити прийнятну якість медичної допомоги навіть в умовах із дуже обмеженими ресурсами. Передбачені PEN-протоколами втручання були оновлені у 2017 році через включення до пакету оптимальних за витратами рішень та інших рекомендованих втручань для профілактики й контролю хронічних неінфекційних захворювань. У 2019–2020 роках були випущені модулі технічного пакета HEARTS ВООЗ. Ця версія пропонованого ВООЗ  PEN включає додаткові технічні рекомендації і має стати важливим кроком на шляху до зміцнення національних спроможностей інтеграції й масштабування допомоги пацієнтам з хронічними неінфекційними захворюваннями при наданні первинної медичної допомоги.

Л. Хіміон та О. Процюк висвітлили питання, присвячені клінічним настановам щодо профілактики та ведення серцево-судинних захворювань і цукрового діабету 2 типу в Україні та їх порівнянню із PEN-протоколами; питання діагностики, лікування, менеджменту гострих та хронічних ускладнень цукрового діабету 2 типу; діагностики та лікування дисліпідемій; проблемним аспектам командної роботи при наданні первинної медичної допомоги.

Лікарі загальної практики-сімейні лікарі із цікавістю та задоволенням працювали у малих групах, опановували практичні навички мотиваційного консультування та ведення пацієнтів із високим серцево-судинним ризиком під контролем тренерів.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також