З 15 по 18 червня 2023 року відбувся 60-й Конгрес Європеської ниркової асоціації (ERA 2023) в м. Мілан (Італія) в якому приймали участь науково-педагогічні працівники кафедри нефрології та нирковозамісної терапії НУОЗ України імені П.Л. Шупика: завідувач кафедри, професор Стелла Кушніренко (офлайн), доценти кафедри Світлана Ротова та Тетяна Бевзенко (онлайн).

Європейська ниркова асоціація (початково Європейська ниркова асоціація та Європейська асоціація діалізу та трансплантації (ERA-EDTA) була створена у 1964 році в Амстердамі (Королівство Нідерланди) і відтоді стрімко розвивалася. Метою ERA є пошук та поширення останніх досягнень в галузі клінічної нефрології, діалізу, трансплантації нирки та суміжних галузей.

Науковий комітет, який очолює Пітер Стенвінкель, багато працював зі створення привабливої наукової програми 60-го Конгресу ERA, щоб надати новітні передові наукові дані для проведення широкого спектру CME та традиційних клінічних сеансів.

Найважливіші досягнення медичної науки, нові направлення в дослідженнях, Настанови KDIGO 2023, застосування передових медичних технологій в діагностиці, лікуванні і профілактиці захворювань нирок і сечовивідних шляхів представлені в секціях «Нові інтракринні регулятори тубулярного транспорту в галузі фізіології нирок», «Нові стратегії ренопротекції», «Збройні конфлікти, ниркові хворі та нефрологи», галузевих симпозіумах з питань нирковозамісної терапії.

Щорічний конгрес ERA служить розвитку міжнародного співробітництва в галузі нефрології, трансплантології та діалізу.

Корисність матеріалу: 49.5% - 2 Голосів