В умовах повномасштабної війни значно зріс запит на психологічну та психіатричну допомогу.

Щоби спростити пошук закладу та фахівця, який може надати послуги з охорони психічного здоров’я, Національна служба здоров’я України (НСЗУ) за підтримки МОЗ презентувала дашборд «Надавачі медичної допомоги за напрямом “Психологічна та психіатрична допомога”».

Презентація відбулася у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської зі створення Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

Дашборд – це онлайн-мапа, на якій позначені медзаклади, де безоплатно для пацієнта надають психологічну та психіатричну допомогу за договором із НСЗУ.

Онлайн-мапа доступна за посиланням.

На сьогодні на мапу нанесені дані про 8 201 лікаря, які надають допомогу у 3 346 медзакладах. На дашборді у кілька кліків можна знайти необхідний медичний заклад, в якому надається  психологічна чи/та психіатрична допомога в обраній області та/або населеному пункті, а також адресу та контактний телефон.

Нагадаємо, в Програмі медичних гарантій передбачено три пакети, за якими надається безоплатна психологічна та психіатрична допомога пацієнтам:

• Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги;
  • Психіатрична допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах;
  • Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами.

Безоплатна психологічна допомога включена в медичні послуги під час пологів, лікування онкологічних захворювань, надання реабілітаційної, паліативної допомоги тощо.

За матеріалами сайту: moz.gov.ua

Детальніше про те, як скористатися онлайн-мапою за посиланням.