Google search

 
 

15 липня продовжилося навчання для лікарів на факультативних заняттях, організованих кафедрою кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика. Цей захід був проведений для кардіологів, терапевтів, сімейних лікарів, неврологів, ендокринологів.

Такі зустрічі проводяться з метою сприяння поширенню доказової медицини та актуалізації знань серед медичної спільноти щодо найновіших досягнень у медичній сфері, щоб забезпечити пацієнтам доступ до найбільш ефективних методів діагностики та лікування, крім того ці заняття сприяють обміну досвідом та інтерактивній співпраці між лікарями.

Суботній консиліум розпочався доповіддю завідувача кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії УНУ професора Михайла Ороса : «Профілактика інсульту. Погляд невролога». Під час виступу спікер звернув увагу на захворювання серцево-судинної системи, що можуть сприяти виникненню інсульту, деталізував клінічні прояви інсульту, правильні діагностичні шляхи, сучасне лікування та адекватну медикаментозну профілактику.

Завідувач кафедри неврології та рефлексотерапії ННМІ ХТУ «ХПІ» професор Ольга Морозова провела майстер-клас: «Біль у ділянці грудної клітки як міждисциплінарна проблема». Особлива увага була зосереджена на диференційно-діагностичних критеріях скелетно-м’язового болю в ділянці серця.

Під час останніх зустрічей дуже багато питань надійшло від лікарів. І найчастіше це стосувалося лікування цукрового діабету з використанням сучасних препаратів, що мають позитивний вплив і на серцево-судинну та видільну системи. Як правильно призначати ліки, які показники потрібно контролювати, що про нові зміни говорять міжнародні експерти, як впливає лікування цукрового діабету на інші системи та органи. На ці всі питання відповідав завідувач ендокринологічного відділення КНП «Київської МКЛ №8» к.мед.н. Констянтин Зуєв, він також згадав про кардіоренальні та метаболічні порушення при цукровому діабеті ІІ типу, оговорив пріоритетність лікування згідно з рекомендаціями.

Майже чи не щотижня у медичному середовищі обговорюють результати нових досліджень. І звичайно, це впливає на зміни в рекомендаціях щодо лікування захворювань. Завідувач кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика професор Марина Долженко присвятила свій виступ змінам в лікуванні артеріальної гіпертензії відповідно до рекомендацій ESC 2023 року. Знання про нововведення допомагають медичним фахівцям вдосконалити підходи до діагностики та терапії артеріальної гіпертензії та покращити результати лікування у пацієнтів.

Інформацію про всі майбутні заходи можна отримати на сайті Webcardio.org та в освітньому додатку MedUA.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також