Google search

 
 

9 вересня кафедра кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика провела безкоштовні факультативні заняття для сімейних лікарів, терапевтів, кардіологів, ендокринологів, нефрологів.

  

Лікарі з усієї України зібралися на он-лайн зустріч з метою отримати сучасні медичні знання та ознайомитися з науковими досягненнями медичного світу.

Захід розпочався доповіддю професора, завідувача кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика Марини Долженко: «Контрольована артеріальна гіпертензія у хворих на цукровий діабет». Обговорили цікавий клінічний випадок, особливості діагностичного шляху встановлення діагнозу цукрового діабету та пре-діабету, використання шкали SCORE2-diabetes, алгоритм діагностики серцево-судинних захворювань у таких пацієнтів на основі нових європейських рекомендацій, які були опубліковані в серпні цього року.

Тільки 18% чоловіків, яким діагностовано артеріальну гіпертензію мають гарно контрольовані рівні артеріального тиску, цей показник у жінок дещо кращий і складає 23%. Які основні причини цього явища, як це змінити та як збільшити прихильність пацієнтів до лікування? Як ці питання вирішує сучасна медицина, слухачі дізналися з майстер-класу професор, завідувача кафедри терапії, сімейної та екстреної медицини ІФНМУ Сергія Федорова на тему: «Неконтрольована гіпертензія у хворих на цукровий діабет».

В міжнародних рекомендаціях активно закликають використовувати препарати, що були призначені для пацієнтів з цукровим діабетом для хронічної хвороби нирок, серцевої недостатності як препарати першої лінії. Звісно мова йде про інгібітори натрійзалежного котранспортера глюкози 2-го типу. Професор Марина Долженко представила лікарям сучасні дані, що стосуються цього класу медикаментів, відповідно до результатів наукових досліджень, а також розібрали ситуації, в яких призначення таких ліків є необхідним.

Після кожної доповіді, спікери відповідали на питання, що надійшли від аудиторії.

Про наступні заходи, організовані кафедрою кардіології, можна дізнатися на сайті Webcardio.org та в додатку MedUA.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також