Традиційно у суботу, 16 вересня, співробітники кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика організували факультативні заняття для терапевтів, сімейних лікарів, кардіологів, ендокринологів, пульмонологів, ревматологів. Цей захід був проведений з метою обговорення нових досліджень і практичних методів в медицині, а також для вирішення складних клінічних випадків спільними зусиллями різних спеціалістів. Після кожної доповіді медики мали можливість поставити запитання.
Розпочалася зустріч майстер-класом к. мед. н., ст. н. с. ДУ ННЦ «Інститут кардіології, клінічної та регенеративної медицини ім. академіка М.Д. Стражеска НАМН України» Олени Гарміш: «Гострий та хронічний подагричний артрит. Актуальні проблеми і нові рішення». Лектор представила цікавий клінічний випадок, за допомогою якого продемонструвала терапевтичні стратегії для пацієнтів з подагрою, особливо звертаючи увагу на супутні патології.
Незважаючи на досягнення у лікуванні серцево-судинних захворювань, очікувана тривалість життя пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу є доволі низькою. Яким чином можна відстрочити наслідки серцево-судинних, ниркових та метаболічних захворювань для пацієнта з ЦД 2-го типу? Цій проблемі був присвячений виступ к. мед. н., завідувача ендокринологічним відділення КНП «Київської МКЛ №8» Констянтина Зуєва.
Хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) - це широко поширена патологія, яку часто не помічають, але вона займає третє-четверте місце за смертністю в світі. Одне із головних завдань для медичних фахівців полягає у вчасній діагностиці цього захворювання. Тому доповідь д. мед. н., керівника центру респіраторної медицини та алергології «Клінічної лікарні «Феофанія» ДУС» Світлани Гук: «Роль спірометрії в діагностиці ХОЗЛ», зосереджувалася на можливостях лікарів щодо вчасної діагностики цієї патології.
Детальний огляд сучасних рекомендацій стосовно застосування вазодилятуючих бета-блокаторів провів професор, завідувач кафедри внутрішньої медицини, фізичної реабілітації та спортивної медицини БДМУ Віктор Тащук, особливо чітко окресливши умови призначення препаратів при різних патологіях та наявності коморбідності.
Клінічним досвідом застосування вітчизняного антикоагулянту в особливій категорії пацієнтів літнього та старечого віку ділилася к. мед. н., асистент кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика Юлія Лучинська. Окрім того спікер представила наукові дані щодо призначення нових оральних антикоагулянтів у пацієнтів з фібриляцією передсердь, опираючись на європейські рекомендації.
COVID-19 non stop чи зупинить профілактика? Чого чекати в осінньо-зимовий період? На скільки надійний захист дає вакцинація та які небажані явища можуть виникнути? Як максимально захистити пацієнтів, які мають кардіологічну патологію? Найбільш повні та актуальні відповіді можна було почути від професора, завідувача кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика Марини Долженко.
Як завжди, про всі найцікавіші заходи можна дізнатися на сайті www.Webcardio.org та в освітньому додатку MedUA.