Кафедрою медицини праці, психофізіології та медичної екології НУОЗ України імені П.Л. Шупика в рамках безперервного професійного розвитку лікарів 28–29 вересня 2023 р. проведено семінар: «Сучасні методи скринінгу, ранньої діагностики та профілактики порушень здоров’я у працюючих в шкідливих та небезпечних умовах: Внутрішня патологія».

Метою семінару було – набуття нових фахових знань, що засновані на доказах, з питань скринінгу, ранньої діагностики та профілактики порушень здоров’я у працюючих в шкідливих та небезпечних умовах. Семінар проведено онлайн (у режимі реального часу), з використання Google Classroom, Zoom.

Під час семінару було розглянуто п’ять актуальних питань сучасної медицини праці в Україні: «Забезпечення проведення медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, на роботах, що потребують професійного добору» (доцент О. Демецька), «Професійні захворювання органів дихання: бронхіт, ХОЗЛ, пневмоконіози, COVID-19, туберкульоз» (професор Д. Варивончик), «Сучасні професійні інфекційні захворювання з гематогенним шляхом передачі: ВІЛ-інфекція/СНІД, гепатити В/С» (доцант О. Демецька), «Професійні алергічні захворювання органів дихання: ринофаринголарингіти, бронхіальна астма, алергічні пневмоніти», «Професійний рак» (професор Д. Варивончик). За кожною з тем учасниками семінару було успішно розв’язано і обговорено практичні завдання (кейси), які ґрунтувались на впровадженні моделі кращої клінічної практики та персоналізованого підходу профілактичної медицини.

В основу семінару було покладені нові рекомендації Міжнародної організації праці: Diagnostic and Exposure Criteria for Occupational Diseases. Guidance Notes for Diagnosis and Prevention of the Diseases in the ILO List of Occupational Diseases (revised 2010). ILO, 2022. Документ за посиланням.

У семінари взяли участь лікарі-профпатологи та лікарі-терапевти. Всі учасники семінару успішно виконали завдання підсумкового тесту. За результатами семінару було отримано позитивні відгуки лікарів: «Подача матеріалу цього семінару для мене і високопрофесійна і високопедагогічна», «Такі семінари для мене важливі з точки зору масштабування знань. Щиро вдячний за нову і актуальну інформацію», «Дуже професійний та якісний захід, як завжди на найвищому рівні. Дякую!». Оцінка якості проведеного семінару (за 5-бальною шкалою) становила – 5 балів.

Наступний онлайн семінар буде проведено кафедрою медицини праці, психофізіології та медичної екології 26–27 жовтня 2023 р. Під час семінару будуть висвітлені наступі питання: «Виробничо-зумовлена соматоформна вегетативна дисфункція» (професор Д. Варивончик), «Професійні токсичні ураження нервової системи» (доцант О. Демецька), «Синдром професійного вигорання» (ст. викладач Д. Зайцев), «Професійні неврози» (ст. викладач Д. Зайцев). Реєстрація на семінар за посиланням.