Google search

 
 

23 вересня кафедра кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика провела традиційні факультативні заняття он-лайн: «Консиліум фахівців при коморбідних станах».  На зустріч зібралися кардіологи, терапевти, сімейні лікарі, пульмонологи, нефрологи, психіатри.

На таких заходах медичні фахівці обмінюються досвідом, діляться новими даними та працюють над розробкою оптимальних стратегій лікування для пацієнтів. Це важливий аспект розвитку сучасної медицини, що сприяє покращенню якості медичної допомоги.

Зустріч розпочалася з лекції професора, завідувача кафедри терапії ВНМУ імені М.І. Пирогова Наталії Осовської: «Сплеск «новизни» антигіпертензивних препаратів центральної дії в Європейських рекомендаціях 2023р». Спікер детально розповіла про всі тонкощі призначення антигіпертензивних препаратів, різницю між резистентною та рефрактерною артеріальною гіпертензією відповідно до нових сучасних рекомендацій.

Фібриляція передсердь дуже часто виникає у пацієнтів, що мають супутню патологію, таку як цукровий діабет, хронічну хворобу нирок, ішемічну хворобу серця. Як в таких випадках правильно призначати терапію, які показники потрібно контролювати? Про це розповів керівник Волинського обласного центру кардіоваскулярної патології, професор Андрій Ягенський.

За статистикою у 25% осіб в загальній популяції на протязі життя розвиваються тривожні стани. В Україні у зв’язку з воєнними діями цей показник значно вищий. У період довготривалих кризових станів тривожні розлади стають одним з провідних чинників розвитку психосоматичної та неврологічної патології. Керівник відділу міжнародних наукових програм ДУ «Інститут геронтології ім. Д.Ф. Чеботарьова НАМН України», національний експерт України в галузі клінічної нейро- та психофармакології Сергій Бурчинський провів важливий для українських лікарів майстер-клас: «Можливості комплексної фармакотерапії тривожних і когнітивних розладів в умовах довготривалих кризових станів».

Чи є універсальний засіб чи група препаратів, що мають вплив на різні ланки станів супутніх захворювань при цукровому діабеті 2 типу? Це питання розбирав доцент кафедри госпітальної терапії УНУ Олександр Куцин у своїй доповіді: «Кардіо-ренальні та метаболічні порушення при ЦД 2 типу».

Завідувач відділення пульмонології №2 Львівського центру легеневого здоров’я, асистент кафедри імунології ЛНМУ ім. Д. Галицького Ольга Толох продовжила зустріч лекцією: «Роль холінолітика тривалої дії в терапії пацієнтів з ХОЗЛ». Детально розібрали особливості рецепторного апарату бронхів, вплив нейромедіаторів на дихальні шляхи, а також особливості призначення холінолітиків тривалої дії.

Як лікувати підвищений діастолічний тиск у молодих за рекомендаціями ESH 2023? Незважаючи на відсутність спеціалізованих методів лікування при ізольованій діастолічній гіпертензії, медикаментозне лікування, що знижує артеріальний тиск, має відповідати загальним стратегіям лікування. Більш розгорнуто про це можна було дізнатися з майстер-класу доцента кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика, Лариси Конопляник.

Посттравматичний стресовий розлад, ішемічна хвороба серця, артеріальна гіпертензія, дисліпідемія - актуальний квартет сьогодення, з яким все частіше зустрічаються наші лікарі. Як правильно підходити до лікування таких пацієнтів, на що звертати увагу, як стрес впливає на серцево-судинну патологію та як цьому запобігти? На всі ці проблеми шукала рішення у сучасних рекомендаціях професор, завідувач кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика Марина Долженко.

Зустріч була дуже насиченою науковою програмою, так як питання висвітлені спікерами є важливими та актуальними. Крім того слухачі мали можливість під час доповідей поставити свої питання.

Про наступні зустрічі можна дізнатися можна дізнатися на сайті www.Webcardio.org та в освітньому додатку MedUA.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також