З 28 вересня по 1 жовтня 2023 року відбулася щорічна зустріч Європейського товариства дитячої нефрології (55th Annual Meeting of the European Society for Paediatric Nephrology) в м. Вільнюс (Литва) в якому приймала участь завідувач кафедри нефрології та нирковозамісної терапії НУОЗ України імені П.Л. Шупика професор Стелла Кушніренко (онлайн).

Науковий комітет ESPN 2023 представив програму видатної наукової якості для стимулювання перехресних переговорів між різними спеціальностями, залученими до лікування дітей із захворюваннями нирок. Програма включала повний спектр доповідей від основних доповідачів, майстер-класи, фундаментальні дослідження та нефрологічну медичну допомогу третинного рівня. На цій зустрічі представлені кілька нових симпозіумів, включно з Grand Rounds з педіатричної нефрології, спеціальні сесії з клінічних настанов, модерована галузева сесія про нові ліки та пристрої. Наукова програма розроблена з урахуванням і побажаннями молодих стипендіатів-нефрологів, майбутнього нашого суспільства.

Практичний менеджмент дітей з хронічною хворобою нирок (ХХН), діаліз в спеціальних ситуаціях, менеджмент немовлят на гемодіалізі та перитонеальному діалізі, трансплантація нирки у дітей вагою ˂10 кг, гломерулярні захворювання - складні випадки, нові методи лікування синдрому Альпорта, вроджені вади розвитку нирок та сечових шляхів як найчастіша причина ХХН у дітей, сечокам'яна хвороба у дітей - медичний та хірургічний менеджмент, фармакокінетика для прецизійної медицини – неповний перелік найцікавіших сесій даного заходу.

Як і всі сучасні конгреси в епоху після COVID-19, це була змішана зустріч, що відкрила нові можливості для співпраці з міжнародними товариствами, налагодження зв’язків з лідерами в галузі та сприяння освіті і дослідженням у педіатричній нефрології в усьому світі.