Google search

 
 

26 вересня на кафедрі фармацевтичної технології і біофармації НУОЗ України імені П.Л. Шупика під головуванням завідувача кафедри, професора Лени Давтян відбувся фаховий семінар із залученням до участі та рецензування науково-педагогічних працівників структурних підрозділів.

На фаховому семінарі представила свою дисертаційну роботу доцент кафедри фармацевтичної технології і біофармації Ірина Власенко на тему «Теоретико-організаційні основи належної аптечної практики у реалізації стратегії профілактики та управління цукровим діабетом».

Всесвітня організація охорони здоров’я приділяє пильну увагу своєчасному виявленню та лікуванню цукрового діабету, оскільки у світі на цю хворобу страждає понад 456 мільйонів людей. За даними Міжнародної діабетичної федерації до 2035 року глобальна поширеність діабету досягне 8,8 %. В Україні також цукровий діабет медико-соціальна проблема, яка потребує комплексного вирішення.

Світова практика має позитивні та економічно-ефективні приклади залучення аптечних закладів та втручання фармацевтів шляхом впровадження фармацевтичної допомоги в управління та профілактику цукрового діабету. Втручання фармацевтів покращує результати лікування та якість життя пацієнтів із діабетом, що в свою чергу знижує розвиток ускладнень цукрового діабет, які складають основний тягар захворювання.

З метою належного фармацевтичного забезпечення хворих на цукровий діабет здобувачем запропоновано методичні організаційно-методичні підходи для залучення аптечних закладів і фармацевтичних спеціалістів у реалізації стратегії профілактики та управлінні цукровим діабетом. Розроблено елементи GPP для фармацевтичної допомоги хворим на цукровий діабет та профілактичних заходів щодо діабету в аптеках.

Рецензентами виступили професор В. Трохимчук, професор А. Кабачна, доцент С. Соловйов, які відмітили актуальність, новизну та практичну значимість роботи.

Робота викликала значний інтерес та науковці взяли активну участь в обговоренні роботи, здобувач отримала питання, на які надала вичерпні відповіді.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також