05 жовтня 2023 року кафедра клінічної лабораторної діагностики НУОЗ України імені П.Л. Шупика, Всеукраїнська асоціація клінічної хімії та лабораторної медицини (ВАКХЛМ), клінічна лікарня "Феофанія" ДУС та Асоціація медичних закладів України провели семінар «Актуальні питання клінічної лабораторної діагностики в Україні» в рамках Міжнародної медичної виставки «ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я» - 2023 у Міжнародному виставковому центрі.

В семінарі взяли участь понад 300 спеціалістів медичних лабораторій, закладів вищої освіти, наукових установ НАН України та НАМН України та інші зацікавлені фахівці.

Головував на заході Сергій Клименко професор, завідувач кафедри клінічної лабораторної діагностики НУОЗ України імені П.Л. Шупика, керівник Центру гематології, хіміотерапії гемобластозів та трансплантації кісткового мозку КЛ «Феофанія», Президент ВАКХЛМ.

В ході роботи семінару провідні фахівці з лабораторної медицини та суміжних галузей висвітлили найбільш актуальні проблеми галузі, зокрема економічні аспекти забезпечення якості виконання медичних лабораторних досліджень, налагодження процесів і формування переліку критичних результатів, а також межі величин та їх значення для гематологічних, гемостазіологічних і біохімічних лабораторних досліджень, проблеми скринінгу аутоімунних захворювань тощо.

Спеціалісти ділились досвідом щодо вирішення проблемних питань визначення чутливості мікроорганізмів до дії антибіотиків, неефективності дії рекомендованих антибіотиків.

В ході роботи заходу була приділена увага актуальним питанням затвердження професійних стандартів та кваліфікацій в галузі лабораторної медицини.

За участь у семінарі учасникам нараховано 10 балів БПР відповідно до наказу МОЗ України від 22.02.2019 № 446.