5-6 жовтня 2023 року в місті Чернівці відбулася Національна конференція «Нефрологія, діаліз, трансплантація-uptoday» в якій приймала участь завідувач кафедри нефрології та нирковозамісної терапії НУОЗ України імені П.Л. Шупика професор Стелла Кушніренко.  Організатором конференції виступила Українська Асоціація нефрологів та фахівців з трансплантації нирки і Національний нирковий фонд України.

5 жовтня на пленарному засіданні «Проблеми загальної нефрології» представлялись Настанови KDIGO 2023: еволюція та менеджмент хронічної хвороби нирок (ХХН), оновлені рекомендації по АНЦА асоційованим ураженням нирок, обговорювались питання кардіо- та ренопротекції, мінерально-кісткових порушень, електролітних розладів та залізодефіциту у хворих на ХХН.

На пленарному засіданні «Нирково-замісна терапія» висвітлювались питання нових технологій діалізу, орієнтованого на пацієнта, клінічної ефективності та біосумісності, лікування та профілактики ПД-асоційованих перитонітів (рекомендації ISPD-2022), особливостей перебігу постковідного синдрому у хворих з термінальною стадією ниркової недостатності, фармакоекономічних аспектів нирково-замісної терапії (НЗТ).

6 жовтня засідання обласних експертів з питань війни та організації нефрологічної служби в Україні продовжилось пленарними засіданнями «Онконефрологія» та «Кардіонефрологія». Превенція формування ХХН та перспективні напрямки терапії у онкоурологічних пацієнтів, онкологічні захворювання у пацієнтів, які лікуються НЗТ, сучасні уявлення про гострий кардіо-ренальний синдром, резистентна артеріальна гіпертензія і ХХН, нові можливості ренопротекції у хворих високого кардіометаболічного ризику, кардіо-ренальний континуум.

Спікери пленарного засідання «Трансплантація нирки та трансплантаційна нефрологія» ознайомили присутніх з аспектами трансплантації нирки у пацієнтів літнього віку, предикторами тривалого функціонування ниркового трансплантата, особливостями індукційної імуносупресії.

Пленарне засідання «Дитяча нефрологія» відкрила засновник дитячої нефрології в Україні професор І. Багдасарова. На пленарному засіданні обговорювались питання надання лікувально-діагностичної допомоги дітям з гострим ураженням нирок та ХХН, вродженим нефротичним синдромом та люпус-нефритом, тубулопатіями. Обговорювалось клінічне значення і патогенетична роль протеїнурії, проблема асимптомної гематурії. Професор Стелла Кушніренко представила доповідь на тему «Сечокам'яна хвороба у дітей» з сучасними технологіями метафілактики, хемолізу, медикаментозної експульсивної терапії, ендоурологічного менеджменту. В рамках пленарного засідання піднімались питання нефрогенетики, створення нових протоколів надання медичної  допомоги дітям з захворюваннями нирок та сечовивідних шляхів. Національна конференція пройшла в атмосфері доброзичливості, дружнього спілкування, з надією на подальші професійні зустрічі в мирній Україні.