Google search

 
 

21 жовтня вже вдруге кафедра кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика провела міжнародний симпозіум Україна-Грузія. Захід відбувся онлайн.  Велика аудиторія з кардіологів, терапевтів, сімейних лікарів, пульмонологів зібралася у суботу з метою отримати сучасні знання та дізнатися останні наукові тенденції розвитку медицини.

Керівник департаменту кардіології і легеневих захворювань кардіоваскулярного центру ім. Н. Бохуа, м. Тбілісі професор Зураб Пагава розпочав зустріч  цікавою доповіддю: «Дисліпідемія і її корекція в контексті категорій ризику атеросклеротичних серцево-судинних захворювань». Цікаво, що все більше в європейських рекомендаціях наголошується на необхідності застосування комбінованої гіполіпідемічноі терапії, щоб досягнути цільового рівня ЛПНЩ 1,4 -1,8 моль/л, але ні в Грузії, ні в Україні не має у вільному доступі інгібіторів PSK9, а тільки комбінація з езетимібом. Завідувач кафедри кардіології нашого університету професор Марина Долженко підтримала тему гіполіпідемічноі терапії у своїй лекції, та звернула увагу слухачів на проблему лікування дисліпідемії в еру COVID19. 

Зустріч продовжив д.мед.н., провідний науковий співробітник ДУ «Національного інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМН України» Ярослав Дзюблик, деталізуючи цікаву проблему: «Чому спірометрія є найважливішим інструментом в діагностиці ХОЗЛ?».  Крім того, лектор наголосив на правильному способі застосування бронхолітиків.

 

Д.мед.н., керівник відділу клінічної фармакології та кардіоонкології ДУ ННЦ «Інститут кардіології, клінічної та регенеративної медицини імені академіка М.Д. Стражеска НАМН України» Сергій Кожухов розкрив таємниці клінічної фармакології інгібіторів АПФ. Але відкритим питанням сучасності залишається особливості фармакокінетики ліків. Ці дослідження зупинилися у 80-х роках минулого сторіччя, і  зараз їх розвиток не спостерігається. 

Д.мед.н., старший науковий співробітник ДУ “ННЦ “Інститут кардіології, клінічної та регенеративної медицини імені академіка М.Д. Стражеска НАМН України» Олена Романова зупинилася на проблемі антикоагулянтної терапії вітчизняним  атикоагулянтом едоксабаном, спираючись на останні дослідження, було продемонстровано усі тонкощі застосування препарату. 

Під час виступів спікерів учасники заходу мали можливість ставити питання в коментарях до онлайн зустрічі.  На всі запитання лікарі отримали розгорнуті відповіді. 

Про наступні заходи, які організовує кафедра кардіології можна дізнатися на сайті Webcardio.org та в додатку MedUA.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також