Google search

 
 

Кафедрою медицини праці, психофізіології та медичної екології НУОЗ України імені П. Л. Шупика в рамках безперервного професійного розвитку лікарів 26–27 жовтня 2023 р. проведено семінар: «Сучасні методи скринінгу, ранньої діагностики та профілактики порушень здоров’я у працюючих в шкідливих та небезпечних умовах: Патологія нервової системи, розлади психіки та поведінки».

Метою семінару було –  набуття нових фахових знань, що засновані на доказах, з питань скринінгу, ранньої діагностики та профілактики порушень здоров’я у працюючих в шкідливих та небезпечних умовах. Семінар проведено онлайн (у режимі реального часу), з використання Google Classroom, Zoom.

Під час семінару було розглянуто п’ять актуальних питань сучасної медицини праці в Україні: «Забезпечення проведення медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, на роботах, що потребують професійного добору» (доцент О. Демецька), «Виробничо-зумовлена соматоформна вегетативна дисфункція» (професор Д. Варивончик), «Професійні токсичні ураження нервової системи» (доцент О. Демецька), «Синдром професійного вигорання» та «Професійні неврози» (старший викладач Зайцев Д. В.). За кожною з тем учасниками семінару було успішно розв’язано і обговорено практичні завдання (кейси), які ґрунтувались на впровадженні моделі кращої клінічної практики та персоналізованого підходу профілактичної медицини.

В основу семінару було покладені нові рекомендації Міжнародної організації праці: Diagnostic and Exposure Criteria for Occupational Diseases. Guidance Notes for Diagnosis and Prevention of the Diseases in the ILO List of Occupational Diseases (revised 2010). ILO, 2022 (за посиланням), а також Міжнародна статистична класифікація хвороб і проблем, пов’язаних зі здоров’ям, 11-ого перегляду (CDI-11), що введена у дію ВООЗ з 2022 р. (за посиланням) та Діагностичний і статистичний посібник з психічних розладів Американської психіатричної асоціації 5-ого перегляду (DSM-5), українське видання (за посиланням).

Семінар був розрахований на лікарі медичних психологів, неврологів, професійних патологів, психіатрів та ін. Всі учасники семінару успішно виконали завдання підсумкового тесту. За результатами семінару було отримано позитивні відгуки лікарів. Оцінка якості проведеного семінару (за 5-бальною шкалою) становила – 5 балів.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також