Google search

 
 

Двадцять один рік тому, 6 листопада 2001 року, Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй (ООН) заснувала Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів (International Day for Preventing the Exploitation of the Environment in War and Armed Conflict, посилання).

При прийнятті цього рішення було враховано, що шкода, яка завдана навколишньому середовищу під час воєнних дій, позначається на стані екосистем і природних ресурсів, часто виходить за межі національних територій та стосується не лише однієї держави і не тільки теперішнього покоління. Генеральна Асамблея послалася також на Декларацію тисячоліття ООН, в якій підкреслено необхідність вживати заходів з охорони спільного навколишнього середовища. 

Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів був заснований з метою залучення уваги до екологічних наслідків війни та відмови від безглуздо заподіяної шкоди екосистемам в прагненні досягти військових цілей. Ці небезпечні екологічні наслідки також підривають перспективи розвитку у пост-конфліктних країнах. Десятки тисяч людей змушені залишати місця свого проживання в пошуках продовольства та робочих місць.Згідно з останніми оцінками, приблизно від 5 до 10% втрачених років життя з поправкою на інвалідність (DALY) пов’язано з екологічними причинами. Вочевидь, ці цифри матимуть тенденцію до зростання внаслідок активних бойових дій на території України.

 

За повідомленням Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України: «За час повномасштабного вторгнення зафіксовано понад 2,5 тисячі злочинів росії проти українського довкілля. Сума збитків сягає близько 55 млрд. євро». «Через російську війну Україна має проблеми – знищення лісів та біорізноманіття, опустелювання, нестача води». 

Міндовкілля запустило застосунок ЕкоЗагроза, завдяки якому кожен зможе дізнатись достовірну інформацію про стан повітря, води, ґрунту та інші довкіллєві дані. 

Рекомендуємо ознайомитись з результатами дослідження 2023 р.: «Російсько-Українська війна: Вплив на довкілля» [https://e.surl.li/cchvvm].

Враховуючи наведене, співробітники кафедри медицини праці, психофізіології та медичної екології систематично акцентують увагу слухачів циклів спеціалізації та тематичного вдосконалення, короткочасних заходів  БПР, щодо ранньої діагностики і профілактики екозалежної патології серед населення України, в умовах сполученого впливу шкідливий і небезпечних екологічних та техногенних факторів, особливо на територіях активного ведення бойових дій, внаслідок чого відбувається руйнування промислових об’єктів із потраплянням у довкілля небезпечних хімічних речовин, пилу, радіоактивних джерел, небезпечних біологічних агентів тощо.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також