У продовж багатьох років кафедра дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії НУОЗ України імені П. Л. Шупика успішно співпрацює з медичними закладами вищої освіти Узбекистану.

В 2021-2023 роках завідувач кафедри дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії професор А. Косаковський неодноразово приймав участь в науково-практичних конференціях, семінарах в медичних університетах Ташкенту, Самарканду, Бухари, проводив майстер-класи для лікарів. В серпні 2023 року він відвідав з робочим візитом Самаркандський державний медичний університет та Самаркандський реґіонарний багатопрофільний медичний центр. Під час проведених зустрічей з керівництвом закладів обговорювалися перспективи подальшої співпраці.

07 листопада 2023 року А. Косаковський мав честь взяти участь в роботі спецради DSc.04/05.06.2020.Tib.102.02 при Самаркандському державному медичному університеті в якості офіційного опонента на захисті дисертаційної роботи М. Бекмурадова на тему «Оптимізація діагностики та лікування носових кровотеч», представлену на здобуття ступеня доктора філософії (PhD) з медичних наук за спеціальністю 14.00.04-Оториноларингологія.

Обмін досвідом між представниками наукових шкіл, досвід лікарів-практиків збагачують погляди, розширюють можливості міжнародного взаємовигідного співробітництва з метою покращення надання медичної допомоги населенню наших країн та якості освіти лікарів на етапі безперервного професійного розвитку.