Google search

 
 

24 листопада 2003 року з метою підготовки лікарів, які працюють у закладах різного відомчого підпорядкування (МОЗ, МОН, Мінпраці України) було створено кафедру дитячої неврології та медико-соціальної реабілітації (наказ ректора КМАПО імені П.Л. Шупика від 24.11.2003р. №2210) як окремий структурний підрозділ закладу.

За створенням кафедри стоять люди, які приклали чималих зусиль для розвитку спеціальності «Дитяча неврологія» в Україні, підготовці фахових спеціалістів з метою покращення медичної допомоги дітям. І ми хотіли б сьогодні про них згадати. 

Початок розвитку дитячої неврології як спеціальності починається з 1966 року, коли  на базі кафедри психіатрії Київського державного інституту удосконалення лікарів імені П.Л. Шупика вперше в Україні було відкрито курси підготовки лікарів з дитячої психоневрології.

 

З 1975 року завідувачем кафедри дитячої психоневрології стала  професор Лідія Булахова, яка відома впровадженням в медичну практику України обстеження новонароджених на фенілкетонурію та їх лікування. Під її керівництвом були підготовлені та успішно захищені кандидатські дисертації провідними викладачами кафедри: В. Мартинюк, Т. Коноплянко. 

В 1992 році кафедра дитячої психоневрології була розділена на кафедру дитячої психіатрії та курс з дитячої неврології в складі кафедри неврології №2, напрям очолювала (1992 – 2003) доцент Тамара Коноплянко. У цей період була створена педагогічна та практична школа дитячої неврології України, засновником якої стала доцент кафедри Ольга Саган.

 

У листопаді 2003 році з метою підготовки лікарів, які працюють у закладах різного відомчого підпорядкування для дітей з обмеженими можливостями здоров’я (МОЗ, МОН, Мінпраці України) було створено кафедру дитячої неврології та медико-соціальної реабілітації (наказ ректора КМАПО імені П.Л. Шупика від 24.11.2003р. №2210) за рекомендацією Міжвідомчої координаційної ради з питань ранньої соціальної реабілітації дітей з інвалідністю КМУ України. 

На кафедрі вперше, поряд з викладанням спеціальності «Дитяча неврологія», почали викладати напрямок медико-соціальної реабілітації дітей з захворюваннями нервової системи з метою забезпечення мультидисциплінарного підходу при наданні реабілітаційних послуг дітям. Основні клінічні бази кафедри на той час: Київська міська дитяча клінічна лікарня №1, Національна дитяча спеціалізована лікарня "ОХМАТДИТ", ДЗ "Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи". 

Завданням кафедри стала підготовка лікарів-спеціалістів зі спеціальності «Дитяча неврологія», забезпечення безперервного професійного розвитку лікарів дитячих неврологів, дитячих психіатрів, педіатрів, ортопедів, лікарів загальної практики-сімейної медицини, невропатологів, медичних психологів та інших лікарів педіатричних спеціальностей. 

Протягом 2003-2013 рр., 2016-2021рр. новостворену кафедру очолював директор ДЗ «Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України», Головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Дитяча неврологія» протягом 30 років, Заслужений лікар України доцент Володимир Мартинюк. Завдяки йому був започаткований напрямок Україно-Баварського співробітництва з питань соціальної педіатрії, дитячої неврології, медико-соціальної реабілітації дітей з обмеженими можливостями здоров’я, був створений ДЗ "Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи", який формував політику у сфері медико-соціальної реабілітації дітей з патологією нервової системи. Завдяки методичній допомозі фахівців Центру в усіх регіонах України було відкрито близько 100 центрів (відділень) медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи. 

З 2013 до 2016 року завідувачем кафедри була обрана Заслужений лікар України, професор Раїса Моісеєнко. Професор Р. Моісеєнко основний напрямок науково-практичної діяльності здійснювала у галузі соціальної медицини, зокрема, соціальної педіатрії. З 1995 року, працюючі у МОЗ України на посадах від провідного спеціаліста до першого заступника Міністра, вона координувала та розвивала напрямок охорони здоров’я матері і дитини, соціальної педіатрії, паліативної допомоги. 

Склад викладачів кафедри дитячої неврології та медико-соціальної реабілітації постійно оновлювався і в різні роки на кафедрі працювали: професор Раїса Моісеєнко, доценти Володимир Мартинюк, Тамара Коноплянко, Людмила Панасюк, Анатолій Невірковець, Ігор Марценковський, Вікторія Свистільник, Тетяна Стеценко, Оксана Назар, асистенти Максим Розяєв, Катерина Климович, старші лаборанти Галина Лисенко та Ярослав Козачук. 

У грудні 2022р. відповідно до наказу НУОЗ України імені П.Л. Шупика «Про реорганізацію кафедр» від 26.12.2022 №5220 відбулося об’єднання двох кафедр «Дитячих та підліткових захворювань» (завідувач кафедри професор Г. Бекетова) та «Дитячої неврології та медико-соціальної реабілітації (завідувач кафедри доцент О. Назар).

Очолює новостворену кафедру лікар невролог дитячий вищої категорії, лікар фізичної та реабілітаційної медицини (сертифікат FEBPRM) доцент Оксана Назар.

Кафедра проводить навчально-методичну, наукову та лікувальну роботу, надає освітні послуги слухачам за наступними спеціальностями: «Педіатрія», «Дитяча гастроентерологія», «Дитяча неврологія», «Медична реабілітація». На сьогодні кафедра є єдиною кафедрою в Україні, яка займається підготовкою фахівців з дитячої неврології та реабілітації дітей з ураженням нервової системи. 

Щиро вітаємо колектив кафедри із святом та бажаємо подальших наукових, педагогічних та лікувальних досягнень з метою покращення здоров’я дитячого населення, забезпечення якісної медичної освіти.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також