Google search

 
 

Проблема ефективності та безпечності використання лікарських засобів при різноманітних захворюваннях є надзвичайно актуальною, оскільки побічна дія медикаментозних препаратів реєструється у 15 % пацієнтів та у частини з них може реально загрожувати їх життю.

Так, за розрахунковими даними, щорічно в Україні від анафілаксії внаслідок прийому медикаментозних препаратів може вмирати від 100 до 1000 осіб. Крім того, розвиток побічних ефектів лікарських засобів призводить до зниження ефективності лікування, продовження його термінів, збільшення вартості лікування, сприяє хронізації захворювань, розвитку недовіри до лікарів, фармакофобії, зниження якості життя хворих, небезпеці для їх життя. Тому саме найбільш важливим проблемам діагностики, лікування та профілактики медикаментозної алергії та іншої алергічної патології була й присвячена робота Міжнародного мультидисциплінарного конгресу «Ефективність та безпечність лікарських засобів: стандарти діагностики та лікування», проведення якого було організовано Асоціацією алергологів України в рамках проєкту «Життя без алергії». Робота конгресу відбувалася 24-25 листопада 2023 року в онлайн форматі за участю понад 3 тисяч лікарів різного фаху.

В роботі конгресу з двома доповідями взяв участь завідувач відділення імунопатології, відділу патофізіології та досліджень алергії Віденського медичного університету (Австрія) професор Рудольф Валента з цікавими доповідями на теми діагностики та лікування алергічних захворювань.

Співробітники кафедри фтизіатрії і пульмонології НУОЗ України імені П. Л. Шупика взяли безпосередню участь в організації та проведенні роботі конгресу. Професором Сергієм Зайковим, який був одним з модераторів конференції, були зроблені доповіді на теми: «Світові тенденції терапії бронхіальної астми — персоніфікований підхід до лікування», «Анафілаксія: загроза життю пацієнтів», «Алергічні захворювання холодної пори року: нюанси ведення пацієнтів», «Гостра кропив'янка — актуальна міждисциплінарна проблема». За матеріалами власного дисертаційного дослідження аспірантка кафедри Мар’яна Ликова зробила доповідь на тему «Клінічні випадки гіперчутливості до тварин: залежність тактики лікування від профілю сенсибілізації».

На конгресі також були представлені інші цікаві науково-практичні доповіді відомих вітчизняних фахівців в галузі алергології, пульмонології, дерматології, оториноларингології за тематикою діагностики, особливостей перебігу, підходів до лікування та профілактики алергопатології.

Наприкінці роботи конгресу відбулася дискусія та деталізація аспектів, з яких спікери отримували запитання від лікарів. З метою закріплення отриманих знань лікарям було запропоновано пройти тестування В процесі роботи конгресу та після його завершення організатори отримали численні схвальні відгуки від учасників щодо організації проведення заходу та якості представлених доповідей.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також