Google search

 
 

Кафедра кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика 18 листопада організувала безкоштовні факультативні заняття, спрямовані на підвищення кваліфікації сімейних лікарів, терапевтів, кардіологів, пульмонологів, гастроентерологів, ендокринологів.

Лікарі з різних куточків України об'єднались у віртуальному просторі для онлайн зустрічі з метою засвоєння сучасних медичних знань та ознайомлення з останніми науковими досягненнями в галузі медицини.

Початок заходу відзначився захоплюючою доповіддю від академіка УАН, головного наукового співробітника відділу некоронарних хвороб серця, ревматології та терапії ДУ ННЦ «Інститут кардіології, клінічної та регенеративної медицини імені академіка М.Д. Стражеска НАМН України» професора Олени Несукай, яка ознайомила аудиторію з новим поглядом на бета-блокатори відповідно до Європейських рекомендацій 2023 року з лікування артеріальної гіпертензії та детально пояснила стратегію зниження артеріального тиску.

Завідувач кафедри терапії, інфекційних хвороб та дерматовенерології інституту післядипломної освіти НМУ імені О.О. Богомольця професор Олена Губська прочитала лекцію на тему: «Жовчо-кам'яна хвороба у 2023 році. Цікаві та важливі факти з фахових джерел». В основі проблематики лікування ЖКХ лежить її тривалий безсимптомний перебіг, що ускладнює можливість ранньої діагностики. Тому обговорення цієї проблеми почали з патологічних процесів, що сприяють утворенню конкрементів, також акцент був поставлений на «масках» ЖКХ.

Доповідь к.м.н., завідувача ендокринологічним відділенням КНП «КМКЛ №8» Костянтина Зуєва фокусувалася на проактивному лікуванні пацієнтів із цукровим діабетом другого типу. Через аналіз клінічного випадку, спікер розкрив ключові аспекти, які лікарі повинні враховувати для забезпечення ефективного та сучасного менеджменту таких хворих.

Одним з основних препаратів для лікування артеріальної гіпертензії є діуретики. Все, що потрібно знати про їх терапевтичну роль при введенні кардіологічних пацієнтів з огляду на сучасні наукові тенденції розповіла завідувач кафедри кардіології нашого університету професор Марина Долженко.

Лікар пульмонолог і фтизіатр к.м.н. Марина Корчинська провела майстер-клас на тему "Що лежить в основі базисної терапії ХОЗЛ?". Важливою частиною виступу була детальна розповідь про безоплатні можливості лікування ХОЗЛ для українців.

У своїй презентації: «Багатогранні можливості сучасної комбінованої антигіпертензивної терапії» професор кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ДДМУ Тетяна Колесник детально розглянула міжнародні рекомендації, що активно закликають для більшості пацієнтів з артеріальною гіпертензією використовувати комбіновану терапію як початкову, переважно в одній таблетці.

Ще одним викликом для лікарів України стало виявлення та лікування захворювань, що виникають внаслідок посттравматичних стресових розладів. Які наслідки це має для серцево-судинної системи, які перші прояви, найчастіші патологічні стани та як допомогти пацієнту. Відповіді на ці питання надала професор Марина Долженко у своїй доповіді: «Стресс-індукована артеріальна гіпертонія. Особливості лікування»

Аудиторія була дуже активною та не лишила без запитань жодного із спікерів.

Детальніші відомості про майбутні заходи, організовані кафедрою кардіології, можна знайти на їхньому сайті Webcardio.org та в додатку MedUA.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також