Google search

 
 

В першу суботу грудня відбулися факультативні заняття, організовані кафедрою кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика. Ця зустріч була присвячена сучасним проблемам медицини та особливо цікавою була для сімейних лікарів, терапевтів, кардіологів,  нефрологів.

 

Професор кафедри внутрішньої медицини Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова Наталія Кузьмінова підняла питання «пацієнторієнтованого підходу» при лікуванні АГ. Раніше взаємовідношення лікар-пацієнт будувалися на патерністичних підґрунтях. Сьогодні пацієнт більш обізнаний і відносини мають бути партнерськими для покращення комплайєнса до лікування. 

Завідувач кафедри нефрології та нирковозамісної терапії НУОЗ України імені П.Л. Шупика професор Стела Кушніренко поділилася цікавою інформацією з KIDIGO 2023  та з профілактики контрастіндукованої нефропатії. З її доповіді лікарі дізнались, які препарати можна використовувати для запобігання цього ускладнення.

Проблеми, що  виникають на фоні хронічного стресу все більше цікавлять лікарів. Що робити сімейному лікарю при виявленні когнітивних розладів, тривоги та наявності хронічного стресу у пацієнта? Цій проблемі була присвячена лекція національного експерта України в галузі нейро- та психофармакології, керівника відділу і міжнародних наукових програм   ДУ «Інститут геронтології ім. Д.Ф. Чебатарьова НАМН України» Сергія Бурчинського.

 

Асистент кафедри кардіології  НУОЗ України імені П.Л. Шупика к.мед.н. Тетяна Сімагіна провела майстер-клас: «Як додатково до базової терапії покращити стан хворого після гострого інфаркту міокарда?». Представлений клінічний випадок був дуже цікавим та повчальним, а також розглянули наявну доказову базу застосування метаболічної терапії при гострому інфаркті міокарда. 

Тема гендерної різниці в патофізіології, перебігу та лікуванні серцево-судинних захворювань особливо при COVID 19  була детально розкрита  завідувачем кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика професором Мариною Долженко. Особливістю доповіді було руйнування медичних міфів про поширення і симптоматику серцево-судинних хвороб.

Особливо хочеться відзначити активність аудиторії, що зберігалась протягом всього заходу та подякувати учасникам зустрічі за цікаві питання. 

Як завжди, про всі найцікавіші заходи можна дізнатися на сайті www.Webcardio.org та в освітньому додатку MedUA.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також