Google search

 
 

Внутрішньокісткова інфузія - сучасне вирішення проблеми судинного доступу в критичних ситуаціях. У медичній практиці  зустрічаються клінічні ситуації, за яких пацієнт потребує судинного доступу, від його наявності залежить якість медичної допомоги, що надається та відповідно її результати та можливість збереження життя людини. За статистикою на встановлення внутрішньовенного доступу для дорослих пацієнтів у 5-10% і для дітей у 25% витрачається понад п’яти хвилин. Близько 6% випадків такі, що судинний доступ недосяжний. Альтернативним варіантом є внутрішньокістковий доступ.

  

У багатьох європейських країнах та США протокол надання екстреної медичної допомоги передбачає внутрішньокісткову інфузію як спосіб забезпечення судинного доступу, якщо внутрішньовенний варіант не досягнутий з третьої чи четвертої спроби або його не вдалося здійснити за 90 секунд. Внутрішньокісткова інфузія дозволяє досягти результату протягом першої хвилини з першої спроби в 92-96% випадків.

Доцент кафедри медицини катастроф та військово-медичної підготовки НУОЗ України імені П.Л. Шупика Валерій Кузьмін у грудні 2023 року провів позаплановий майстер-клас з опанування внутрішньокісткового доступу для проведення інфузійної терапії для співробітників клінічної бази - відділення політравми  Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Володіння методом забезпечення внутрішньокісткового доступу важливе для фахівців, які можуть бути залучені до надання екстреної медичної допомоги, в умовах масових випадків, зокрема на догоспітальному етапі, а особливо під час надання допомоги в зоні бойових дій.

Опановування тонкощами методу внутрішньокісткового доступу відбувається і під час реалізації освітнього процесу для слухачів циклів тематичного удосконалення нашої кафедри.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 30% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 74.67% - 3 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також