Google search

 
 

За словами французького хірурга Депласа, «…видима рана – це лише дим від вогню». І це багато в чому стосується інфекційних ускладнень при мінно-вибуховій травмі.

  

Дані, отримані з театру бойових дій Іраку та Афганістану, показали, що серед пацієнтів із травмами, евакуйованих з театру бойових дій, 27% постраждалих перенесли хоча б одне інфекційне ускладнення. При цьому 10% травмованих отримували один антибіотик під час госпіталізації; 18%  - два антибіотики; 25%  - три антибіотики; 20% - чотири антибіотики; 26% - пацієнтів отримували не менше п'яти антибіотиків протягом їхньої госпіталізації. І з кожним подальшим конфліктом здатність справлятися з рановими інфекціями стає складнішою, оскільки збудники стають стійкішими. 

З цього приводу на кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П. Л. Шупика разом з ГО «Асоціація анестезіологів, перфузіологів та лікарів інтенсивної терапії», було проведено велику науково-практичну роботу з виявлення мікробіологічного пейзажу при мінно-вибухових травмах та розроблено алгоритм логістики мікробіологічного моніторингу з практичними рекомендаціями щодо раціональної антибіотикотерапії.

Даний алгоритм успішно впроваджений в одному з військових госпіталів, за результатами терапії доведено значне зниження інфекційних ускладнень при бойовій травмі.

Посильний внесок кафедри анестезіології та інтенсивної терапії був високо оцінений керівництвом клініки та відзначений подякою командування і колективу військового шпиталю.

Ця подяка є стимулом для подальшої роботи всіх співробітників кафедри з продовження започаткованих ініціатив в організації допомоги постраждалим під час мінно-вибухової травми.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також