Google search

 
 

21 грудня 2023 року науково-педагогічні працівники Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика взяли учать в освітньому заході для стоматологів: «Сучасні аспекти стоматології: стандарти та клінічні протоколи надання стоматологічної допомоги».

  

У фокусі уваги освітнього заходу були питання взаємодії стоматологів і дерматологів та міждисциплінарного підходу до ведення пацієнтів. Червоний плескатий лишай (ЧПЛ), що так часто діагностують стоматологи, є захворюванням, яке потребує системного підходу до діагностики і лікування. В своїй доповіді дерматолог, професор Олександр Літус розглянув клінічні приклади та деталізував наукові підходи до діагностики і лікування ЧПЛ. Під час дискусії професор Олександр Літус представив сучасні клінічні настанови та практичні рекомендації щодо ведення пацієнтів з ЧПЛ для використання в клінічній практиці лікаря – стоматолога.

Найбільше непокоїть лікарів при надання стоматологічної допомоги висока ймовірність розвитку алергічної реакції. Як попередити невідкладні стани в стоматології і надати відповідну діагностику і лікування згідно сучасного уніфікованого протоколу (що є обов’язковим для виконання в стоматологічній практиці) висвітлила в доповіді професор Олена Шарікадзе. Частіше алергічні реакції відбуваються при використанні місцевих лікарських засобів і зрідка при використанні анестетиків. В своїй доповіді Олена Шарікадзе представила диференційну діагностику алергічних станів з токсичними реакціями.

Переважну частину освітнього заходу обговорювали клінічні настанови, засновані на доказах, і стандарти медичної допомоги в стоматологічній практиці. Протягом цього року українські вчені адаптували та представили на затвердження МОЗ України низку медико-технологічних документів, що регулюють практичну роботу лікаря-стоматолога в нашій країні. Ці документи дозволяють стандартизувати стоматологічну допомогу незалежно від медичної практики, захищають як лікаря, так і пацієнта. Фактично стоматологи отримали навчальний тренінг від розробників медико-технологічних документів щодо використання сучасних протоколів в своїй повсякденній практиці. Питання лікування зубо-щелепних аномалій згідно настанов та уніфікованих клінічних протоколів представила в своїй доповіді професор Мирослава Дрогомирецька.

В сателітному симпозіумі виступили з доповідями професор Ірина Мазур, доцент Наталя Юнакова і к.мед.н. Світлана Хлебас. Говорили про особливості використання протимікробних лікарських засобів згідно затвердженого уніфікованого протоколу, і про нові клінічні протоколи застосування лікарських засобів в стоматології. Дотримання індивідуальної гігієни, що так давно не обговорювали стоматологи, викликали багато питань та жваву дискусію. Лікарі висловилися за проведення майстер-класу з індивідуальної гігієни ротової порожнини.

На завершення освітнього заходу учасникам було запропоновано методичну літературу, сучасні статті науково-педагогічних працівників нашого університету для самостійного опрацювання матеріалу. Також запрошено учасників заходу на подальше поглиблене вивчення цих питань на циклах тематичного удосконалення на кафедра стоматологічному факультеті НУОЗ України імені П.Л. Шупика.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також