На кафедрі медичної та лабораторної генетики закінчився додатковий цикл спеціалізації з генетики лабораторної, який тривав з 20.09 по 20.12.2023 р. На циклі навчалось 20 слухачів. Cеред слухачів були лікарі-паталогоанатоми з Національного медичного університету імені О.О. Богомольця та Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова та професіонали з вищою немедичною освітою: генетики, біологи, асистенти біологів та ембріологи з приватних лабораторій і клінік допоміжних репродуктивних технологій м. Києва, м. Львова та м. Рівне.
Головною метою циклу спеціалізації було підготувати лікарів-лаборантів-генетиків/генетиків, які зможуть самостійно виконувати молекулярно-генетичні, цитогенетичні та біохімічні дослідження для діагностики спадкових хвороб відповідно до вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики лікаря-лаборанта-генетика/генетика за спеціальністю «Генетика лабораторна». Із урахуванням мети циклу, навчальна програма циклу спеціалізації з генетики лабораторної охоплює весь обсяг теоретичних знань, умінь і практичних навичок, які необхідні для підготовки кваліфікованого спеціаліста.
Додатковий цикл спеціалізації проходив в очному форматі. Лекційні, семінарські заняття проводились в аудиторному режимі, практичні ж заняття проходили в лабораторії, де всі слухачі мали змогу освоїти та вдосконалити набуті практичні навички. Незважаючи на непрості умови роботи під час війни, викладачі кафедри доклали максимум зусиль, щоб педагогічний процес відбувся на найвищому рівнині. Під час лекційних занять з лабораторної та медичної генетики було висвітлено як базові аспекти, так і сучасний стан галузі, зроблено акцент на найновіші методи діагностики спадкової патології та особливості етапів клінічного лабораторного дослідження: преаналітичного, аналітичного та постаналітичного. Слухачі приймали активну участь в проведені семінарських занять, готуючи та жваво обговорюючи доповіді за окремими тематиками. Слід відмітити продуктивну взаємодію між слухачами та науково-педагогічними працівниками кафедри під час занять.
По закінченню навчання слухачі успішно склали іспит (комп’ютерне тестування, теоретичний іспит та оцінювання практичних навичок), де продемонстрували високий рівень теоретичних знань та практичних навичок.
На заключній конференції від слухачів виступили Софія Ніколаєнко та Владислав Кропельницький, які подякували викладачам кафедри – висококласним фахівцям та відданим знавцям своєї улюбленої справи за цікаві лекції та практичні заняття, за отримані знання, досвід та стимули до роботи в галузі лабораторної генетики, моральну підтримку в цей нелегкий для всіх час і побажали всім присутнім натхнення, здоров’я, мирного неба, стійкості та перемоги.
Всі слухачі отримали документи встановленого зразка про завершення навчання та присвоєння звання «лікар-спеціаліст» (2 слухача) та «спеціаліст» за спеціальністю «Генетика лабораторна» (18 слухачів).