На кафедрі медичної та лабораторної генетики завершився цикл спеціалізації з генетики медичної за індивідуальним планом, який тривав 3 місяці (з 20.09 по 20.12.2023 р.). На циклі проходили навчання двоє слухачів з м. Львова та м. Кривий Ріг.

Головною метою циклу спеціалізації було підготувати лікарів відповідно до вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Генетика медична». Саме тому, програма циклу охоплює весь обсяг теоретичних знань, умінь і практичних навичок, необхідних для підготовки лікаря-спеціаліста.

Цикл спеціалізації з медичної генетики за індивідуальним планом проходив в очному форматі. Лекційні, семінарські заняття проводились в аудиторному режимі, практичні ж заняття проходили в кабінеті генетичного консультування, де слухачі мали змогу освоїти та вдосконалити набуті практичні навички. Незважаючи на непрості умови роботи під час війни, викладачі кафедри доклали максимум зусиль, щоб освітній процес відбувся на найвищому рівнині. Під час навчання слухачі прослухали лекції з основ медичної та лабораторної генетики та оволоділи знаннями і навиками, що необхідні для практичної роботи в галузі медичної генетики. Особливу увагу слухачів було привернуто до важливої ролі лікаря на певних етапах проведення клінічного лабораторного дослідження, а саме на пре-преаналітичному та пост-постаналітичному етапах. Слухачі приймали активну участь в проведені семінарських занять, готуючи та жваво обговорюючи доповіді за окремими тематиками.

По закінченню навчання слухачі успішно склали іспит (комп’ютерне тестування,, теоретичний іспит та оцінювання практичних навичок) та показали високий рівень теоретичних знань та практичних навичок. Слухачі отримали документи встановленого зразка про завершення навчання та присвоєння звання «лікар-спеціаліст» за спеціальністю «Генетика медична».

Під час заключної конференції з промовою виступив Павло Колбасін, який подякував викладачам за неймовірно багатий досвід, яким вони поділилися зі слухачами, за нелегку працю в складних умовах війни та небезпеки, а також висловив слова поваги викладачам за навчання, розуміння та постійну підтримку і побажав всім перемоги, миру та стійкості.