29.12.2023 року відбулося засідання Спеціалізованої разової вченої ради ДФ 26.613.156 Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика, на якому було розглянуто наукові здобутки та практичні напрацювання аспіранта кафедри терапевтичної стоматології Наталії Турянської.

В своїй дисертаційній роботі «Визначення генних поліморфізмів в діагностиці та прогнозуванні хвороб твердих тканин зубів на тлі захворювань тканин пародонту в осіб молодого віку» (221 Стоматологія) пошукач ступеня доктора філософії галузі знань 22 Охорона здоров’я представила на розгляд Спеціалізованої вченої ради нові результати дослідження домінуючої ролі генетичних факторів у формуванні фізико-хімічних і морфологічних властивостей емалі зуба в осіб молодого віку. За результатами дослідження доведено вплив спадковості на розвиток карієсу і некаріозних уражень, таких як ерозії зубів.

Дисертаційна робота виконала під науковий керівництвом професора кафедри терапевтичної стоматології нашого університету Галини Білоклицької. В роботі Спеціалізованої разової вченої ради взяла участь проректор з наукової роботи НУОЗ України імені П.Л.Шупика професор Наталія Савичук. У обговоренні результатів дисертаційної роботи взяли участь голова, члени разової ради та присутні на захисті науковці: декан стоматологічного факультету НУОЗ України імені П.Л.Шупика професор Ірина Трубка, завідувач кафедри стоматології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця професор Анатолій Борисенко, завідувач кафедри терапевтичної стоматології та пародонтології ПВНЗ «Київський медичний університет» професор Оксана Копчак, в.о. завідувача кафедри терапевтичної стоматології НУОЗ України імені П. Л. Шупика професор Ірина Мазур, професор кафедри стоматології НУОЗ України імені П. Л. Шупика Тетяна Волосовець.

На підставі результатів відкритого голосування Спеціалізованої разової вченої ради Наталії Турянській присуджено ступінь доктора філософії з галузі знань 22 Охорона здоров’я за спеціальністю 221 «Стоматологія» (наукова спеціальність «Стоматологія»).

Доступність матеріалу: 49.67% - 3 Голосів