Кафедра фундаментальних дисциплін та інформатики четвертий рік поспіль є активним учасником і з 2021 року співорганізатором міжнародного симпозіуму DigiHealthDay. Ця знаменна щорічна подія стала одним із результатів співпраці кафедри (завідувач кафедри — професор Озар Мінцер), як представника НУОЗ України імені П. Л. Шупика, та Європейського кампусу Rottal-Inn (координатор проекту — професор Георгій Чалтикян) Технологічного інституту Деггендорфа (Deggendorf Institute of Technology, DIT), Федеративна республіка Німеччини.
Знаменною подія є вже тому, що численними представниками країн Європи заявлено про неможливість сучасного високоякісного надання медичної допомоги без підтримки інформаційних технологій. Це стосується використання та зберігання персональних даних пацієнтів і медико-біологічних знань, моделювання медичних і біологічних процесів, оброблення зображень, статистичного аналізу клінічних досліджень та багато іншого.
Одним із важливих рішень минулорічного Симпозіуму та ще одним кроком кафедри фундаментальних дисциплін та інформатики, зробленим у напряму європейської інтеграції, стало вперше в Європі об’єднання зусиль двох науково-практичних видань стосовно висвітлення найважливіших європейських подій. Журнал університету "Медична інформатика та інженерія" у співпраці з виданням DIT "Журнал прикладних міждисциплінарних досліджень" (Journal of Applied Interdisciplinary Research, JAIR) видаватимуть спеціальні випуски для впорядкованого відображення значущих європейських дослідницьких подій у сферах охорони здоров’я та біології, що дасть змогу дослідникам отримати повний спектр про важливість тих чи інших подій.
Зауважимо, що мета JAIR співпадає з програмними цілями журналу "Медична інформатика та інженерія" — запропонувати досвідченим і молодим ученим, дослідникам платформу для обговорення тем і наукових результатів міждисциплінарних досліджень, аналізу проблем і пропозиції рішень. Це одна з перших у Європі можливостей міждисциплінарного форуму для прикладних досліджень. Різноманітні галузі дедалі більше перетинаються, тому дослідники потребують видання для публікації своїх міждисциплінарних або, навіть, трансдисциплінарних досліджень, обміну ідеями та представлення результатів. JAIR — журнал відкритого доступу, що дотримується принципів прозорої науки та керується Берлінською декларацією про відкритий доступ до знань у галузях природничих і гуманітарних наук.
Перший спільно підготований спеціальний випуск опубліковано в IV кварталі 2023 року та присвячено сфері цифрового здоров’я (Digital Health), що сьогодні вважається кардинальним фактором у сучасних системах охорони здоров’я (посилання на випуск).
Саме завдяки величезному потенціалу та широкому застосуванню Digital Health змінюються способи надання медичної допомоги. Особлива увага приділяється також цифровій освіті в галузі охорони здоров’я, дослідженням штучного інтелекту та етиці. Серед тематик виконуваних проєктів: інформаційні системи охорони здоров’я, стандарти даних і їх сумісність, електронні медичні записи (EHR), телемедицина та дистанційна медична допомога, мобільна медицина (mHealth), інтернет речей (IoMT), телемоніторинг, управління даними про здоров’я, їх конфіденційність та аналітика, безпека, соціальна спрямованість інновацій і залучення пацієнтів.
Запрошуємо професіоналів і молодих учених до зустрічей на сторінках спільного науково-практичного видання для представлення ідей, шляхів і способів розвитку інформаційного суспільства.