Google search

 
 

22 грудня в м. Івано-Франківськ відбувся спільний прийом понад 50 пацієнтів з аритміями та захворюваннями серцево-судинної системи, участь у якому взяли науково-педагогічні працівники кафедри хірургії серця та магістральних судин нашого університету та спеціалісти інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова.

Проведення спільних консультацій дозволяє  своєчасно виявити наявні серцево-судинні захворювання у пацієнтів та скерувати при потребі на високоспеціалізоване лікування. Основними захворюваннями, які мають виявити кардіохірурги під час оглядів є набуті вади серця, такі як стеноз аортального чи мітрального клапана, патологічне розширення магістральних судин, ішемічну хворобу серця. Основними аритміями, які мають бути виявлені на ранніх стадіях являється фібриляція передсердь, тріпотіння передсердь, синдром WPW, АВ-вузлова тахікардія тощо. Раннє виявлення дозволяє лікувати захворювання переважно малоінвазивними методами й уникати багатьох ускладнень, що виникають в запущених випадках.

Так, наприклад було виявлено критичний аортальний стеноз з градієнтом тиску 120 мм. рт. ст. у 55-річного жителя Івано-Франківської області та вже через декілька днів пацієнтові виконали протезування аортального клапана. Ця операція врятувала життя пацієнта та суттєво покращила його якість, знизивши ризики виникнення життєзагрозливих аритмій. На цей час пацієнт почуває себе добре і готується до переводу із відділення інтенсивної терапії у звичайну палату.

Іншим прикладом своєчасності виявлення захворювання та надання сучасної кардіохірургічної допомоги стала жінка 67 річного віку, яка вже рік страждає на приступи стенокардії, які постійно посилюються. Жінці було проведено коронаровентрикулографію, виявлено звуження судин, що живлять серце і зараз пацієнтку готують до відкритого оперативного втручання – аортокоронарного шунтування.

Впевнені, що проведення подібних оглядів сприяє зниженню негативних наслідків епідемії серцево-судинних захворювань населення регіонів України, підвищує своєчасність хірургічної допомоги, а набутий досвід науково-педагогічні працівники кафедри вже активно впроваджують в освітній процес кафедри хірургії серця та магістральних судин.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також