Google search

 
 

Згідно з Переліком заходів БПР, які заплановані на кафедрі дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії НУОЗ України імені П. Л. Шупика у 2024 році, упродовж 19 січня 2024 року у м. Києві, відбулася науково-практична конференція «Запальні захворювання лімфоглоткового кільця» з майстер-класом.

Засідання конференції були проведені в online форматі. Учасників конференції привітав президент Асоціації дитячих оториноларингологів України, завідувач кафедри дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика професор Анатолій  Косаковський.

На конференції було представлено  цікаві наукові доповіді про сучасні тенденції у веденні пацієнтів з запальними захворюваннями лімфоглоткового кільця та респіраторною патологією, учасники поділилися власним досвідом впровадження нових концепцій у діагностику та лікування низки захворювань. 

Співробітниками кафедри дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії було зроблено 7 доповідей, зокрема професор кафедри Олександр Бредун представив свої наукові розробки в доповіді «Тонзиліт. Рекурентний чи хронічний?»; професор кафедри Ілона Косаківська в своїй доповіді інформувала про хірургічне лікування дітей з гіпертрофією піднебінних мигдаликів та хронічним тонзилітом та акцентувала увагу на переваги застосування технології електрозварювання живих біологічних тканин, доцільність проведення органозберігаючих хірургічних втручань на лімаденоїдному глотковому кільці.

 

Професор Анатолій  Косаковський познайомив лікарів з терапевтичними можливостями в оптимізації результатів хірургічного втручання при виконанні тонзилектомії у дітей, з новими можливостями застосування комбінованих сольових розчинів при запальних захворюваннях носа та приносових синусів, а також провів майстер-клас «Аденоїди: лікування медикаментозне чи хірургічне?».

З цікавими доповідями про актуальні проблеми педіатрії та дитячої отоларингології виступили доцент кафедри Валентин Синяченко (доповідь «Особливості перебігу та лікування паратонзилітів в дитячому віці» та професор кафедри Юрій Гавриленко (доповідь «Рецидивуючий тонзиліт у дітей з цукровим діабетом 1-го типу»). 

Під час конференції перед лікарями України виступила завідувач кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Буковинського державного медичного університету, професор Олена Колоскова та поділилася власними науковими здобутками в доповіді «Гострий тонзиліт у дитячому віці: оптимізація діагностичних процедур і лікувальних практик». 

Завідувач кафедри ЛОР-хвороб Вінницького національного медичного університету імені М. І. Пирогова професор Василь Кіщук познайомив лікарів-практиків з проблемою хронічного тонзиліту та методами консервативного лікування (доповідь «Хронічний тонзиліт - проблема, яка потребує уваги»). 

Професор кафедри дитячої хірургії та отоларингології Буковинського державного медичного університету Світлана Левицька представила інформацію про показання до тонзилектомії (доповідь «Показання до тонзилектомії: коли і чому ми видаляємо мигдалики?»).

 

Кожна доповідь конференції виявилася цікавою, відбулися жваві дискусії фахівців, учасники конференції задавали глибокі професійні питання, ділились своїми думками, актуальними ідеями та досвідом лікування хворих. 

Загалом, в роботі конференції взяло участь 2 202 фахівця з профільних закладів охорони здоров’я України. Насамперед конференція зацікавила педіатрів (576), сімейних лікарів (454), отоларингологів (577), дитячих отоларингологів (237), фармацевтів (72) та лікарів інших спеціальностей (286). Учасники конференції отримали багато цікавої та практично значущої інформації з різних аспектів діагностики та лікування запальних захворювань лімфоглоткового кільця у дітей.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 59.5% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 52.5% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 61.5% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також