Кафедра хірургії та судинної хірургії продовжує активну клінічну та науково-методичну роботу, розширює свої можливості, освоює нові клінічні бази. Наразі проводиться активна робота з підготовки підписання угоди про співпрацю між Національним університетом охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика та приватним багатопрофільним медичним центром "MEDHELSI".

За результатами такої співпраці співробітники кафедри хірургії та судинної хірургії (завідувач кафедри – професор С. Саволюк) та фахівці стаціонарного відділення цього лікувального закладу зможуть реалізувати комплексну програму спільної навчальної, наукової та лікувальної діяльності.

Підписання та реалізація позицій цієї угоди забезпечує доступність хірургічних послуг для населення при незмінно високій їхньої якості.

Співпраця з медичним центром "MEDHELSI" дозволить провести більш ефективний набір клінічного матеріалу для аспірантів та для виконання науково-дослідних робіт кафедри, розширить можливості формування клінічного мислення та вдосконалення практичних навичок під час навчання інтернів, слухачі циклів тематичного удосконалення та спеціалізації.

На етапі підготовки до підписання цієї угоди колективом кафедри хірургії та судинної хірургії за участю завідувача кафедри професора С. Саволюка, асистента кафедри, PhD А. Дембіцького, аспірантів Г. Мельничука та В. Липницького на базі медичного центру «MEDHELSI» було проведено серію показових малоінвазивних операцій.

Хірургічні бригади кафедри успішно здійснили наступні втручання: проктологічні (6), ендовенозні операції з приводу варикозної хвороби вен нижніх кінцівок та її ускладненнях (48), а також лапароскопічні втручання з приводу пахових гриж (2), хронічного калькульозного холециститу (3), абдомінопластики (4), аугментаційної мамопластики (6), блефаропластики (8), підтяжки обличчя (1).

Під час показових малоінвазивних операцій співробітники кафедри хірургії та судинної хірургії продемонстрували високий професіоналізм, володіння сучасними малоінвазивними хірургічними технологіями та інтеграцію інноваційних стандартів хірургії швидкого відновлення.