Згідно з даними Abdulmohsen H., медичні помилки призводять до ускладнень приблизно у 3% пацієнтів, які проходять лікування в стаціонарі, що спричиняє як мінімум 44 000, а можливо, і цілих 98 000 летальних випадків на рік (США). Ще один важливий висновок був зроблений під час Гарвардського дослідження, в якому автори проаналізували понад 30 000 випадково обраних лікарняних записів у штаті Нью-Йорк у рамках міждисциплінарного дослідження медичних травм та судових розглядів з лікарської недбалості. Вони виявили, що ускладнення внаслідок небажаних явищ сталися у 3,7% випадків, 27,6% з яких були спричинені недбалістю, а 13,6% призвели до летальних наслідків.
Саме тому, навчання на основі моделювання та симуляції в даний час є нагальною необхідністю навчання резидентів та лікарів. На кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П. Л. Шупика, професором О. Лоскутовим була розроблена оригінальна комп'ютерна програма, що дозволяє моделювати як життєзагрозливі аритмії, так і гамодинамічні розлади, які можуть виникати під час проведення анестезіологічного забезпечення.
Ця програма була створена на основі аналізу понад 800 клінічних випадків. Вона активно використовується як в освітньому процесі інтернів, так і для контролю отриманих знань при проведенні OSCE.
За відгуками лікарів-інтернів та слухачів циклів кафедри, подібні симуляційні заняття допомагають уникнути помилок при лікуванні пацієнтів та забезпечують ефективну підготовку лікарів до можливих непередбачених ситуацій, які можуть виникати у їхній практичній діяльності.