15 лютого 2024 року на базі ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова» НАМН України відбулася визначна хірургічна подія, а саме, майстер-клас «Резекційна печінкова хірургія: відкрита чи лапароскопічна». У роботі майстер-класу взяв участь завідувач кафедри хірургії та судинної хірургії НУОЗ України імені П. Л. Шупика, заслужений лікар України, професор Сергій Саволюк.

В ході практично-орієнтованого майстер-класу, що відбувся під керівництвом співробітників відділу трансплантації печінки ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова» НАМН України, були розглянуті питання сучасних можливостей лапароскопічної резекційної хірургії печінки, аспекти передопераційної діагностичної програми, хірургічної анатомії, питання відбору хворих (клінічні випадки з ілюстрацією хірургічних малоінвазивних можливостей), доопераційного планування ходу втручання, підбір інструментів та хірургічних енергій, питання інтраопераційного тимчасового та остаточного гемостазу печінкової паренхіми та показання до конверсії хірургічної інтервенції у відкриту операцію.

Поряд з цим були розглянуті проблемні аспекти сучасної відкритої (лапаротомної) гепатобіліарної хірургії з використанням традиційного доступу. Ці підходи були проілюстровані цікавими розборами клінічних випадків з інтерактивною дискусією до якої була залучена присутня онлайн та офлайн хірургічна спільнота.  Одночасно (паралельно) проводилася демонстрація техніки та ходу хірургічних втручань (з 2-х операційних) при відкритій та лапароскопічній техніці виконання резекцій печінки за її пухлинного ураження, яка супроводжувалася активною та цікавою експертною дискусією.

Отримані знання та інформація є корисною для підготовки нових навчальних планів та освітніх програм та для впровадження в роботу хірургічних відділень на клінічних базах кафедри хірургії та судинної хірургії НУОЗ України імені П. Л. Шупика.