У рамках меморандуму про співпрацю між НУОЗ України імені П. Л. Шупика та науково-дослідним інститутом AREVA (США, Техас) 13-15 лютого 2024 р. у місті Варшава відбувся симпозіум/практикум «Українські дослідницькі потреби та можливості», у якому взяли участь завідувач кафедри медицини катастроф та військово-медичної підготовки професор Георгій Рощін та доцент цієї кафедри Іван Сличко.

Під час засідань заслухано  доповідь директора  науково-дослідного інституту «AREVA» (Сан-Антоніо, Техас) Андрія Бачинського про перспективи та співпрацю з кафедрою військової хірургії Української  військово-медичної академії та кафедрою медицини катастроф та військово-медичної підготовки нашого університету.

Доповідь доповнили головний хірург Збройних сил України полковник медичної служби Костянтин Гуменюк, професор Георгій Рощін та доцент Іван Сличко. Заслухано також доповіді  провідних військово-медичних науковців США щодо покращення та оптимізації надання медичної допомоги пораненим та цивільним на етапах евакуації,  більш широке застосування передових інновацій, а саме, судинних протезів, вироблених з біоматеріалів, та портативних апаратів для реанімації у польових умовах та під час евакуації.

Усі ці сучасні розробки можуть бути удосконалені та представлені у майбутніх спільних науково-дослідних проєктах України та США.

Актуальність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Доступність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів