На сьогодні алергічні захворювання діагностуються у 10-40 % населення світу та мають тенденцію до подальшого зростання. Саме тому найбільш важливим проблемам діагностики, лікування та профілактики алергічних захворювань та іншої супутньої їм патології була й присвячена робота Міжнародного мультидисциплінарного конгресу «Алергія та супутня патологія: мультидисциплінарність проблеми», проведення якого було організовано Асоціацією алергологів України в рамках проєкту «Життя без алергії».
Робота конгресу відбувалася 23-24 лютого 2024 року в онлайн форматі за участю понад 3,5 тисяч лікарів різного фаху.
В роботі конгресу взяв участь відомий іноземний фахівець в галузі алергології Рудольф Валента, професор алергології, завідувач відділення імунопатології, відділу патофізіології та досліджень алергії, Віденський медичний університет (Австрія). Він представив актуальні доповіді на теми: «Диференційна діагностика вірус-індукованої та алергічної астми» та «Використання молекулярної алергології в діагностиці та імунотерапії алергії на пилок берези».
Співробітники кафедри фтизіатрії і пульмонології НУОЗ України імені П. Л. Шупика також взяли безпосередню участь у організації та проведенні роботі конгресу. Професором Сергієм Зайковим, який був одним з модераторів конференції, були зроблені доповіді на теми: «Астма-ХОЗЛ перехрест: нюанси ведення пацієнта», «Ведення пацієнтів з бронхіальною астмою в період епідемії ГРВІ», «Пацієнт з кашлем в повсякденній клінічній практиці». За матеріалами власного дисертаційного дослідження аспірантка кафедри Мар’яна Ликова провела майстер-клас на тему «Клінічні випадки гіперчутливості до тварин: залежність тактики лікування від профілю сенсибілізації». Також в роботі конгресу взяли участь інші співробітники НУОЗ України імені П. Л. Шупика. Так, завідувач кафедри інфекційних хвороб професор Олександр Дуда зробив доповідь на тему: «ГРВІ: сучасні можливості лікування і профілактики», а професор кафедри торакальної хірургії та пульмонології Олена Речкіна у своїй доповіді «Дитина на шляху до вільного дихання: виклики та перспективи лікування бронхообструктивного синдрому» зупинилася на особливостях діагностики та лікування бронхообструктивних захворювань у дітей.
На конгресі були представлені інші цікаві науково-практичні доповіді відомих вітчизняних фахівців в галузі алергології, пульмонології, дерматології, оториноларингології за тематикою діагностики, особливостей перебігу, підходів до лікування та профілактики алергопатології.
Завершилася робота конгресу дискусією, відповідями на запитання лікарів, яким також було запропоновано після цього пройти тестування з метою закріплення отриманих ними знань. В процесі роботи конгресу та після його закінчення від слухачів були отримали численні схвальні відгуки щодо організації його проведення та якості представлених доповідей.