Google search

 
 

Попри виклики воєнного стану, система охорони здоров’я працює і залишається важливою складовою забезпечення національної безпеки України. Покращення рівня підготовки майбутніх лікарів важливе для зменшення ризиків загрози безпеці держави.

Це набуває особливої значущості щодо такої важливої і затребуваної медичної спеціальності, якою є анестезіологія та інтенсивна терапія, у досить непростих умовах сьогодення. З одного боку, існують вимоги щодо інтеграції нашої країни до Європейського співтовариства, які передбачають високий рівень підготовки спеціалістів, а з іншого боку – виконання цих вимог ускладнюється реаліями сьогодення. Слід зазначити, що значною мірою навчання інтернів-анестезіологів в умовах воєнного стану полегшилось тією обставиною, що кафедрою анестезіології та інтенсивної терапії був накопичений досвід медичної дистанційної освіти в умовах пандемії COVID-19 .

По закінченню освітньої частини другого року інтернатури (наприкінці лютого) майбутні анестезіологи складали на кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії проміжний залік за цей період навчання. Інтерни показали високий рівень підготовки: середня оцінка результатів заліку – 4,1 (за п’ятибальною системою). По закінченню другого року навчання було проведене анонімне анкетування інтернів-анестезіологів, результати якого засвідчили, що 86% респондентів володіють основними методами обстеження і діагностики а 11,11% – частково. Серед різних форм навчання (дистанційне чи аудиторне) найбільш корисними для навчання лікарів-інтернів вважають аудиторне – 65,95% респондентів на противагу дистанційній формі навчання (34,04% респондентів). Серед рис особистості викладача, що позитивно впливають на мотивацію навчання в інтернатурі, інтерни зазначили: захоплення лектора своїм матеріалом – 73,3% респондентів, бажання навчити – 82,2%, індивідуальність та ентузіазм – по 55% респондентів, увага до слухачів – 37,7% респондентів.

Як зазначив завідувач кафедри професор Олег Лоскутов, дотримання зворотного зв’язку по закінченні кожного етапу навчання є надзвичайно важливим для удосконалення освітнього процесу на кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також