23 лютого 2024 року відбувся майстер-клас «SMART діагностика та лікування хвороб нирок та сечовивідних шляхів». Науковими партнерами заходу виступили кафедра нефрології та нирковозамісної терапії та кафедра урології НУОЗ України імені П.Л. Шупика.

Конкретність, вимірюваність, досяжність, значущість та обмеження в часі – складові терміну SMART відобразились у п’яти частинах Нефрологічного CHECK-UP.

Захід розрахований на лікарів наступних спеціальностей: нефрологія, дитяча нефрологія, урологія, дитяча урологія, сексопатологія, хірургія, дитяча хірургія, трансплантологія, акушерство і гінекологія, клінічна лабораторна діагностика, ультразвукова діагностика, кардіологія, ендокринологія, загальна практика-сімейна медицина, патологічна анатомія, дитяча патологічна анатомія, терапія. Захід внесено до Переліку заходів БПР 2024 року.

Модераторами заходу виступили: завідувачка кафедри нефрології та нирковозамісної терапії НУОЗ України імені П.Л. Шупика, д. мед. н., професор Стелла Кушніренко, д. мед. н., доцент Тетяна Бевзенко, к. мед. н., асистент Любов Савицька.

До Нефрологічного CHECK-UP увійшли майстер-класи: «Оцінка функціонального стану нирок» (професор Стелла Кушніренко), «Аналіз сечі: тест-смужки, мікроскопія, технологія аналізу зображення потоку (проточна цитометрія)» (асистент Любов Савицька), «Кислотно-основний стан в нефрології» (асистент Оксана Лисянська).

Під час заходу розглядались питання прецизійної нефрології та урології: стандартна операційна процедура «Методика транспорт солей», сечокам’яна хвороба, кристалічні нефропатії, Д-гормон і хронічна хвороба нирок, азотовидільна функція нирок, корекція азотемії, діагностика та терапія доброякісної гіперплазії передміхурової залози (професор Стелла Кушніренко, доцент Тетяна Бевзенко, доцент Світлана Ротова, професор Юрій Гурженко).

Висвітлювались питання ультразвукової діагностики нирок та сечових шляхів, біопсії та морфологічного дослідженням нирок, кардіо-рено-метаболічного континууму.

Родзинками заходу стали майстер-класи «Маркери системних захворювань при ураженнях нирок. Менеджмент люпус-нефриту, KDIGO 2024» (доцент Тетяна Бевзенко) та «Рання діагностика раку передміхурової залози» (професор Андрій Сагалевич).

Актуальність матеріалу: 54.67% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 32.5% - 2 Голосів