Google search

 
 

Протягом 2023 року на клінічних базах кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П.Л. Шупика надавалася допомога військовим з різними клінічними станами як-от: видалення уламків із серця (10 поранених), під час та після операцій на клапанах серця (бакендокардит, 15 пацієнтів) та на периферійних артеріях (поранення артерій, 8 поранених), аортокоронарне шунтування (7); прийнято пологів у жінок-військовослужбовців (10), надано допомогу внутрішньо переміщеним особам з приводу звернення із захворюваннями терапевтичного профілю у стаціонарі (28), проведено протезування у військових (9), анестезіологічне забезпечення при операціях, пов’язаних із бойовою травмою – 420 поранених та ін. Усього було надано медичну допомогу 1131 військовому.

Співробітниками кафедри впроваджені нові методики провідникової анестезії при оперативних втручаннях на верхніх та нижніх кінцівках при мінно-вибуховій травмі, що дозволило знизити рівень ускладнень, пов’язаних із загальною анестезією, у 2,8 рази. Проведені майстер-класи для військових медиків за новими методиками провідникової анестезії на Британо-Українському симпозіумі (БУС 15). Організована служба профілактики больового синдрому та впроваджені нові методики профілактики хронічного больового синдрому у клінічній лікарні «Феофанія», що дозволило зменшити відсоток його виникнення у 4,3 рази.

З початку січня 2023 року по теперішній час організована щомісячна передача гуманітарної медичної допомоги у співпраці із Anaesthsia Education Charity (голова організації – dr Madan Narayanan, Frimley Park Hospital, Велика Британія) в Інститут Нейрохірургії імені А. П. Ромоданова НАМН України, доправлено необхідні пристрої та медикаменти для анестезії та інтенсивної терапії для військових у клінічну лікарню «Феофанія», військові шпиталі міст Одеси та Харкова, у відділення Київської міської КЛ №10, КНП «Жашківська багатопрофільна лікарня».

Як результат взаємодії зі шпиталями, кафедрою було проведено дослідження антибіотикорезистентності та надані практичні рекомендації щодо раціонального використання антибіотиків у Білоцерківському військовому шпиталі, що дозволило зменшити прояви гнійно-септичних ускладнень в 3,2 рази. Дані рекомендації увійшли у протоколи антибіотикотерапії, які були розроблені для медичної служби ЗСУ.

Співпраця із Міжнародним координаційним центом ветеранів та колективом Білоцерківського військового шпиталю мала позитивні відгуки від керівництва цих організацій (отримано подяки).

І надалі кафедра анестезіології та інтенсивної терапії буде продовжувати активну лікувальну роботу з військовими, що є надзвичайно важливою в умовах воєнного стану.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 87.5% - 4 Голосів
Корисність матеріалу: 87.5% - 4 Голосів
Доступність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також