7 березня 2024 року відбулася науково-практичних фахова конференція «Питання поліграгмазії при мультидисциплінарному веденні хворих», організована Українською академією хірургії.

В рамках наукової програми на секційних засіданнях були представлені доповіді завідувача кафедри хірургії та судинної хірургії НУОЗ України імені П. Л. Шупика, заслуженого лікаря України професора Сергія Саволюка, що узагальнили накопичений кафедральний лікувальний досвід складних та актуальних хірургічних проблем.

Так, у доповіді «Підходи до знеболювання пацієнтів хірургічного профілю» преставлено вирішення складної хірургічної проблеми сучасної малоінвазивної хірургії, в якій низка традиційних госпітальних діагнозів виведена на орбіту амбулаторної хірургії та стаціонару одного дня завдяки інтеграції малотравматичних технік та концепції мультимодальної програми раннього відновлення (малоінвазивна герніологія, проктологія та флебологія).

У доповіді «Принципи профілактики та лікування фантомного больового синдрому в хірургії» розставлені хірургічні акценти первинної профілактики фантомного больового синдрому при виконанні первинної та вторинної хірургічної обробки бойової травми кінцівок, особливості виконання первинних ампутацій та вторинних реампутацій, діагностика неврином, особливості обробки ушкоджених нервів з їх мязевою транспозицією та обробкою кісткових каналів.

У доповіді «Оптимізація лікування ран методом вакуумної терапії» підведено аналітичний підсумок накопиченого кафедрального досвіду застосування терапії негативним тиском при ускладненнях бойової травми м'яких тканин тулуба та кінцівок та їх гнійно-септичних раньових ускладнень на всіх етапах реконструктивно-відновного лікування.

Доповіді викликали жваву дискусію з обговоренням надскладних питань сучасної хірургії пошкоджень.