Кафедра дерматовенерології, алергології, клінічної та лабораторної імунології НУОЗ України імені П. Л. Шупика активно доєдналася до проєкту DERMGUARD (Дерматовенерологічна гвардія України - ДГУ) "НЕПОХИТНІ".
Дерматовенерологічна гвардія України (ДГУ) - це ініціатива лікарів-дерматовенерологів, які у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством оборони України та волонтерськими організаціями вирішують питання щодо допомоги в лікуванні та профілактиці дерматовенерологічних захворювань військовослужбовців України.
ДГУ активно розробляє методичні матеріали та формує інформаційний простір, де військові та лікарі суміжних спеціальностей отримують консультації та знання, як лікувати та запобігати найбільш поширеним захворюванням шкіри, волосся та нігтів.
ДГУ об’єднала спільною метою дерматовенерологів різних поколінь: у когось в арсеналі багаторічна дерматовенерологічна практика в умовах мирного часу, хтось набув практичного досвіду в галузі військової дерматології.
Співробітники кафедри, а саме, завідувач кафедри дерматовенерології, алергології, клінічної та лабораторної імунології професор О. Літус та асистент кафедри В. Боровиков спільно із співавторами, провідними фахівцями дерматовенерологами, подологами, косметологами України (М. Анфілова, С. Бондар, О. Голод, Г.Стовбир, О. Циганенко) долучилися до розробки та видання методичних рекомендацій «Подологічна допомога військовослужбовцям на догоспітальному етапі». У важкі часи, які зараз переживає наша країна, вкрай важливою є злагоджена робота всіх медичних працівників для своєчасного надання медичної допомоги військовим ЗСУ та постраждалим у зоні військового конфлікту.
У зв’язку із тим, що надання медичної допомоги в зонах військового конфлікту може здійснюватися не лише дерматологами, а й лікарями загальної практики - сімейної медицини, фельдшерами, військовими медиками, інформація в рекомендаціях викладена в максимально доступній формі.
Багато рекомендацій доступні для виконання навіть для самих бійців у порядку само- та взаємодопомоги.
Загалом ці методичні рекомендації будуть корисні широкому колу медичних працівників.
Співробітники кафедри спільно з ДГУ взяли участь в онлайн-інтенсиві «Військова дерматологія: проблеми стоп в період воєнного часу», присвяченому висвітленню вузької проблематики у сфері дерматовенерології, з якими найчастіше стикаються медики на передовій.