Google search

 
 

Нашим дітям випав важкий час для зростання та життя. Під час воєнного стану окупантами завдана велика шкода як інфраструктурі України, так і життю та здоров’ю багатьом людям, особливо дітям, тому що це сама незахищена категорія нашої спільноти.

Найвищими цінностями зараз залишаються відчуття захищеності та безпеки як дітей, так і родини, але на сучасному етапі при наявності стійких стресів, постійної необхідності переміщатися із класів, або домівки до сховища, на фоні відчуття страху обстрілів, почуття особистої тривоги і внутрішнього занепокоєння є невід'ємними супутниками загального стану наших дітей.

Від початку війни ВООЗ, залучаючи міжнародних і національних тренерів, підтримує МОЗ України у збільшенні можливостей для близько 10 тисяч медичних працівників із низки напрямків, зокрема таких, як психічне здоров'я, лікування травм і реабілітація, надання допомоги при масових ураженнях тощо.

19-22 березня 2024 року доценти кафедри педіатрії Наталя Глядєлова, Тамара Тараненко успішно пройшли тренінг із клінічного ведення психічних розладів за програмою дій ВООЗ із подолання прогалин у сфері охорони психічного здоров'я (mhGAP), розроблений всесвітньою організацією охорони здоров'я для медичних працівників, які не є спеціалістами у сфері психічного здоров'я. Таким чином комплексний підхід на етапі доспеціалізовоної допомоги для аналізу стану поведінки та самопочуття дітей під час воєнного стану дозволить оптимально розділити скарги, соматичний та психологічний стан пацієнтів, що забезпечить індивідуальне направлення на обстеження, призначення лікування із позитивною динамікою при порушенні здоров’я дитини із урахуванням емоційних розладів.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 61.5% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 61.5% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 58.5% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також