17 березня 2024 року кафедра медицини невідкладних станів святкувала свій 36-й день народження. Історичний шлях кафедри почався з моменту заснування згідно розпорядження МОЗ колишнього СРСР, рішення Вченої ради КДІУЛ та наказу ректора №71 від 17.03.1988 року.

Клінічна база кафедри – Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги та Центральна станція швидкої медичної допомоги м. Києва.

Перший завідувач – професор Я. Гоєр (1988-1991) – учень академіка М. Амосова та професора О. Авілової, відомий своїми унікальними операціями на стравоході, трахеї та органах черевної порожнини. В 1991 році кафедру очолив професор Іван Зозуля, академік Академії наук вищої освіти, Заслужений діяч науки і техніки України, головний і науковий редактор ряду наукових журналів та Вчитель плеяди видатних лікарів та науковців. З цього часу суттєво змінилася спрямованість учбової і наукової діяльності кафедри, в основу яких були покладені вимоги практичної медицини і, зокрема, швидкої медичної допомоги. З 2019 по 2020 рік кафедру очолював доктор медичних наук, Заслужений лікар України, Відмінник освіти, академік академії наук вищої освіти України, професор Борис Слонецький. З 2020 року кафедру очолив доктор медичних наук Антон Волосовець.

Кафедра укомплектована висококваліфікованими спеціалістами з великим педагогічним стажем, лікарським і науковим досвідом, які на високому методичному та науковому рівні навчають лікарів швидкої та невідкладної медичної допомоги, лікарів відділень медицини невідкладних станів, лікарів суміжних спеціальностей, лікарів-інтернів.

Дякуємо Вам, шановні наші колеги, слухачі та студенти, за Вашу довіру, бажання навчатися в стінах нашого університету та за можливість працювати пліч-о-пліч всі ці роки!

З повагою та вдячністю, кафедра медицини невідкладних станів