Google search

 
 

24 березня відмічається Всесвітній і Всеукраїнський день боротьби проти туберкульозу. Кафедра фтизіатрії і пульмонології НУОЗ України імені П.Л. Шупика реалізує потужну лікувально-консультативну роботу як серед цивільного населення, так і серед військовослужбовців.

Науково-педагогічні працівники кафедри значну увагу приділяють також й просвітницькій діяльності щодо бронхолегеневої патології. Особливу увагу зосереджено на  механізмах інфікування, методах діагностики, профілактики, сучасних режимів лікування туберкульозу, а також заходах щодо зменшення рівня стигматизації в суспільстві та інших бар’єрів на шляху до виліковності.

Сучасний світ наповнений небезпеками і, перш за все, для здоров'я. І хто, як не власне людина є головною причиною існування тих несприятливих чинників, які руйнують і позбавляють її здоров'я. Тим більше під час війни.

Високий рівень обізнаності, поінформованості, медичної грамотності суспільства, особливо щодо соціально значущих, найнебезпечніших хвороб є запорукою на шляху запобігання їх розповсюдження. Формування навичок здорового способу життя вкрай необхідно починати саме в дитячому віці.  Тому найважливіше завдання дорослої частини суспільства – це визнання пріоритету збереження, зміцнення і формування фізичного, психічного, соціального та духовного здоров’я, стимулювання виникнення адекватних реакцій на різноманітні чинники ризику, подолання різних фобій та стигм. 

Ні для кого не секрет, що казка - один із найдоступніших видів передачі інформації дітлахам. У стислій і ненав'язливій формі казка дає можливість повідомити дітям основні життєві цінності, поділитися досвідом нації, а також виконати роль такого собі навчального посібника, наприклад, щодо тієї чи іншої хвороби, шляхів її розповсюдження та попередження.

«Нечарівна паличка» - наш перший досвід з написання такого «посібника». Це тільки один із ланцюжків великого медичного просвітницького проєкту, який на жаль надскладно виконувати в умовах війни. І присвятили ми його одній із найактуальніших світових проблем охорони здоров'я – туберкульозу. Особливо тривожною є ситуація з дитячим туберкульозом - високий рівень захворюваності, дискримінації та стигми в соціумі щодо даної проблеми (а в дитячому середовищі ці чинники набувають розміру катастрофи, аж до булінгу), що на тлі необхідності тривалого перебування поза домом, поза школою може призвести до важкого психоемоційного стану дитини та родини в цілому. 

Отже, сподіваємось на те, що наша «Нечарівна паличка» виконує роль такого собі вчителя, котрий в цікавій формі доносить дітям, батькам, вчителям інформацію про власне туберкульоз, властивості збудника, шляхи його передачі, засоби профілактики, важливість здорового способу життя, позитивного мислення та, найголовніше, про абсолютну виліковність хвороби. Що своєю чергою допомагає знизити рівень дискримінації та стигматизації суспільства, що пов’язані з хворобою. Протидія поширеності туберкульозу залишається одним із пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку та предметом міжнародних зобов’язань України.

Кафедра проводить велику просвітницьку роботу в дитячих закладах, у багатьох регіонах країни шляхом проведення майстер-класів, інтерактивних занять за матеріалами виданого посібника «Нечарівна паличка», книжка розповсюджена по бібліотеках, районним управлінням освіти та має великий попит.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також