Впродовж березня – квітня 2024 р. кафедрою медицини праці, психофізіології та медичної екології НУОЗ України імені П. Л. Шупика проведено в онлайн форматі два 2-тижневих цикли тематичного удосконалення «Організація та проведення медичних оглядів і експертиз працюючого населення» (силабус – за посиланням).

На циклах пройшли удосконалення 97 лікарів різних спеціальностей закладів охорони здоров’я Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Київської, Миколаївської, Харківської, Херсонської областей та м. Києва, які залучені до проведення медичних оглядів і експертиз працюючого населення.

Цикли проводилися із застосуванням інструментів навчальної платформи Google Classroom. Під час проведення циклів активно використовувалось спілкування викладачів із слухачами у групі Viber, де обговорювались навчальні питання семінарських та практичних занять, відбувались жваві дискусії, надавались індивідуальні консультації.

Під час навчання лікарі покращили знання, вміння, навички з питань гігієни праці, діагностики та профілактики професійної патології, організації медичних оглядів працюючих в шкідливих та небезпечних умовах праці. Всі слухачі успішно виконали навчальні і контрольні ситуаційні завдання, склали практичні навички.

Під час анонімного опитування були отримані високі оцінки щодо забезпечення якості освітнього процесу на кафедрі. Відгуки слухачів засвідчили високий рівень їх задоволення навчанням на кафедрі. Слухачі висловили свої враження, деякі із яких (збережено літературний стиль респондентів): «В цілому, для лікаря загальної практики або лікаря фахівця (не профпатолога), практичного матеріалу цілком достатньо для успішної роботи», «Дуже гарна кафедра та колектив! Успіх та всього найкращого! Дякую за навчання та надання важливої інформації», «Дякую за надану інформацію, навчальний процес був насиченим, цікавим, пізнавальним»,  «Дякую за професійне та якісне викладання матеріалу курсу. Слава Україні!»,  «Дякую, за можливість навчатись та поповнювати багаж знань, цінні знання, цінний досвід, гарний доступний виклад матеріалу», «Зауважень до навчального процесу немає. Дуже вдячна за роботу куратора, викладачів та завідувача кафедрою», «Кафедра досить демократична, дозволяє виконувати завдання в зручний для курсанта час. Матеріали доступні та інформативні. Подальших успіхів! Миру та Перемоги всім!».

З подальшим планом проведення циклів тематичного удосконалення «Організація та проведення медичних оглядів і експертиз працюючого населення» можна ознайомитись за посиланням. Наступний цикл ТУ буде проведено 06.05–20.05.2024 р.

Кафедра медицини праці, психофізіології та медичної екології НУОЗ України імені П. Л. Шупика продовжує проведення за індивідуальним планом циклів спеціалізації і стажування за лікарськими спеціальностями «Гігієна праці», «Професійна патологія», «Психофізіологія», більше детальна інформація за посиланням.