Google search

 
 

Успішна реалізація постанови Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2018 року № 707 «Деякі питання реалізації пілотного проєкту щодо зміни механізму фінансового забезпечення оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів» дозволила досягнути значного прогресу в трансплантології, зокрема при здійсненні пересадки серця.

Після такої високотехнологічної операції хворі соціально і фізично адаптовані та проживають повноцінне життя. Попри значні досягнення в кардіохірургічній трансплантології виникли серйозні організаційні проблеми воєнного часу: інтенсивне поповнення листа очікування, логістичні проблеми тощо.

Для планування спеціалізованого успішного анестезіологічного забезпечення таких втручань потрібні знання про фізіологічні зміни імуносупресії, ризик інфекційних ускладнень та відторгнення трансплантанту. Слід враховувати численні технічні аспекти анестезіологічного забезпечення самої операції, починаючи від прекондиціювання донорського органу до цілої низки надскладного інтраопераційного періоду з використанням штучного кровообігу й початком роботи пересадженого серця в організмі реципієнта і необхідності підтримання стійкості міокарду до ішемічно-реперфузійного синдрому; зміну фізіології денервованого серця після трансплантації тощо. Термінальна серцева недостатність, як прямий показ для трансплантації серця, є складним клінічним синдромом, що характеризується зниженням здатності серця перекачувати кров і в даний час є глобальною проблемою охорони здоров'я, яка значно погіршує якість життя пацієнтів та різко скорочує його тривалість. За даними European Society of Cardiology, поширеність серцевої недостатності у світі серед дорослого населення становить близько 64 мільйонів осіб.

Від 1 січня до першої половини квітня 2024 року в ДУ «Інститут серця МОЗ України» було виконано 12 успішних кардіохірургічних трансплантологічних операцій пацієнтам з термінальною серцевою недостатністю. Хірургічні втручання здійснювали бригада кардіохіругів на чолі з професором Борисом Тодуровим, а анестезіологічне забезпечення операцій – професор Олег Лоскутов та аспірант Давид Шабанов. В одній із останніх трансплантацій реципієнтом був пацієнт молодого віку (з фракцією викиду серця 8 %), якому вдало проведена операція надала шанс подальшого повноцінного життя.

Інноваційні операції та їх анестезіологічне забезпечення, які запроваджені колективом співробітників кафедр кардіохірургії, рентгенендоваскулярних технологій і анестезіології та інтенсивної терапії, дозволили розвинути вітчизняну трансплантологію і таким чином відкрити новий напрям в українській медицині.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також