На початку квітня 2024 року благодійний Фонд Притули провів благодійний тренінг для військовослужбовців ЗСУ.

Команда інструкторів фонду провела теоретичне навчання відповідно до протоколу TCCC ASM (алгоритм M.A.R.C.H) та практичне відпрацювання в умовах наближених до бойових.

Від кафедри медицини невідкладних станів в якості лектора та інструктора в заході брала участь доцент кафедри Ольга Крамарева, яка прочитала військовослужбовцям лекцію, присвячену оцінці стану постраждалого за методикою M.A.R.C.H. та особливостям надання невідкладної медичної допомоги на полі бою, а також в якості інструктора очолила одну із практичних станцій для відпрацювання слухачами тренінгу практичних навичок.

Практична частина тренінгу включала в себе моделювання сценаріїв бою з різними варіантами поранень солдатів (для забезпечення реалізму використовувалися живі моделі з накладними муляжами з симуляцією  кровотечі) з додатковим створенням зовнішніх стресових факторів (вибухи піротехніки, вогонь холостими патронами тощо). Це дозволяє максимально підготувати військових до надання медичної допомоги в умовах війни і врятувати сотні життів. Адже недарма досвідчені вчителі кажуть: «В кризових ситуаціях ми падаємо з висоти своїх очікувань до рівня нашої реальної підготовки».

Детальніше: https://prytulafoundation.org/help-army/direction/taktichna-mediczina