13 квітня знову разом з кафедрою кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика лікарі продовжували підвищувати свій професійний рівень на безкоштовних факультативних заняттях.
Велика кількість сімейних лікарів, неврологів, кардіологів та терапевтів, пульмонологів зібралися разом, щоб прослухати доповіді, отримати сучасні знання, що базуються на міжнародних рекомендаціях та останніх наукових дослідженнях.
Захід розпочався дискусією професіоналів професора, завідувача кафедри нефрології та нирковозамісної терапії НУОЗ України імені П.Л. Шупика Стелли Кушніренко та професора, завідувача кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика, Марини Долженко на тему: «Сучасні парадигми корекції рівня АТ у хворих з захворюванням нирок». Особлива увага була приділена лікуванню, а саме огляду ліків. Спікери акцентували увагу, що важливо оцінювати прихильність до лікування, потенційну взаємодію медикаментів, а також показники, які є найточнішими для оцінки ефективної терапії, як зі сторони нефролога, так і зі сторони кардіолога.
Як в сучасному світі якісно контролювати артеріальний тиск у пацієнтів із цукровим діабетом 2 типу? Що на рахунок цього говорять рекомендації. Про все це розповідав професор Львівського національного медичного університету імені Д. Галицького Василь Скибчик.
Професор кафедри пропедевтики внутрішньої медицини Дніпровського державного медичного університету Тетяна Колесник провела майстер-клас: «Пори року» або нюанси комбінованої антигіпертензивної терапії». Розглянули варіабельність АТ протягом доби та залежно від пір року, як це впливає на прогноз у пацієнтів, та звичайно багато цікавої інформації було присвячено лікуванню.
Тему контролю артеріально тиску продовжив професор, завідувач кафедри медицини невідкладних станів НУОЗ України імені П.Л. Шупика Антон Волосовець тільки в аспекті профілактики ішемічного інсульту.
Уляна Шевчук-Будз, лікар-пульмонолог, представила аудиторії детальний розбір сучасних рекомендацій GOLD 2024 щодо фармакотерапії ХОЗЛ, ключову роль в якій відіграють бронхолітики тривалої дії.
Ендотеліальна дисфункція - ключовий фактор розвитку патологічних процесів, що врешті-решт призводить до ряду хронічних захворювань. На скільки це серйозна проблема та які є механізми впливу, розбирали разом професор Марина Долженко та завідувач з навчально-методичної роботи кафедри фармації НУОЗ України імені П.Л. Шупика, к. п. н. Наталя Білоусова.
Всі учасники зустрічі отримали відповіді на свої питання.
Більш детально про майбутні заходи можна дізнатися на сайті www.Webcardio.org та в освітньому додатку MedUA.