У суботу, 20 квітня, відбулися факультативні заняття для лікарів, присвячені актуальним проблемам серцево-судинної патології. Захід був організований кафедрою кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика.
Зустріч розпочалася майстер-класом аспіранта кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика, лікаря-аритмолога КЛ «Феофанія» Сергія Пророка: "Сучасні аспекти профілактики тромбоемболії при фібриляції передсердь". Під час майстер-класу були висвітлені сучасні підходи до запобігання ускладнень у пацієнтів з порушенням ритму, стратегії застосування різних груп антикоагулянтів та альтернативні способи антикоагуляції.
Інтервенційний кардіолог відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії ДУ “ННЦ “Інститут кардіології, клінічної та регенеративної медицини імені академіка М.Д. Стражеска НАМН України“ Юлія Кашуба поділилася клінічним випадком пацієнта з гострим коронарним синдромом після реваскуляризації, розглянувши тонкощі менеджменту таких складних випадків.
У доповіді професора кафедри кардіології, лабораторної та функціональної діагностики ХНУ імені В.Н. Каразіна Лариси Яковлевої була розкрита проблема ведення пацієнтів з фібриляцією передсердь та хронічною хворобою нирок. Особлива увага була зосереджена на виборі терапії, що допоможе вберегти пацієнта від інсульту.
Що таке мікроваскулярна стенокардія, чому вона більше асоціюється з жінками, як виникає та чим небезпечна? На ці питання присутні отримали відповідь з матеріалів лекції професора ЛНМУ імені Д.Галицького Василя Скибчика.
Професор кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ДДМУ Тетяна Колесник у своїй доповіді підкреслила необхідність аналізу додаткових факторів ризику при призначенні антигіпертензивної терапії кардіологічним пацієнтам.
Завідувач кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика професор Марина Долженко та асистент кафедри к.мед.н. Тетяна Сімагіна завершили захід лекцією про синкопальні стани у молодого пацієнта, де було розглянуто аспекти діагностики, лікування та прогнозування цих станів відповідно до міжнародних рекомендацій.
Під час заходу також було відведено час для відповідей на запитання учасників. Всі лекції та дискусії були спрямовані на підвищення професійної компетентності лікарів.
Більш детально про майбутні заходи можна дізнатися на сайті www.Webcardio.org та в освітньому додатку MedUA.