10 травня 2024 року на підкомітеті з питань профілактики та боротьби з онкологічними захворюваннями Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування відбувся розгляд і схвалення Концепції розвитку ядерної медицини та впровадження в Україні виробництва радіоактивних лікарських засобів.

Серед учасників засідання були присутні народні депутати України Валерій Зуб та Дмитро Гурін, керівники та представники відповідних відомств, організацій, фондів, науковці. Національний університет охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика представляв завідувач кафедри ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної безпеки професор Павло Король.

За результатами засідання було одноголосно схвалено Концепції розвитку ядерної медицини та впровадження в Україні виробництва радіоактивних лікарських засобів та напрацьвано завдання та механізми її ефективної реалізації. Концепція розвитку ядерної медицини та впровадження в Україні виробництва радіоактивних лікарських засобів визначає мету, основні принципи, шляхи вирішення проблемних питань, строки та очікувані результати щодо підвищення рівня забезпечення громадян України доступними та новітніми радіоактивними лікарськими засобами для лікування та діагностики захворювань, створення та переоснащення закладів та відділень ядерної медицини сучасним обладнанням, покращення рівня забезпеченості медичних закладів кваліфікованими кадрами, створення на базі ДП «УДВП ІЗОТОП» інноваційного виробництва радіоактивних лікарських засобів шляхом встановлення промислового циклотрону, що не має аналогів в Україні.

Зазначені заходи спрямовані на забезпечення реалізації положень Стратегії національної безпеки України, затвердженої Указом Президента України від 14 вересня 2020 року № 392/2020, підвищення стійкості держави та її здатності адаптуватися до змін безпекового середовища й підтримувати стале функціонування, зокрема, шляхом мінімізації зовнішніх і внутрішніх уразливостей, розвиток людського, виробничого та наукового капіталу України.

Законодавчою основою для розробки Концепції є Конституція України, що проголошує життя і здоров’я людини найвищою соціальною цінністю України, Стратегія національної безпеки України та Рекомендації парламентських слухань на тему: «Організація протиракової боротьби в Україні. Проблеми та шляхи їх вирішення», схвалені Постановою Верховної Ради України від 2.09.2020 № 862-IX.