Протягом двох тижнів, з 01 по 15 квітня 2024 року, на кафедрі сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги НУОЗ України імені П. Л. Шупика проходив цикл тематичного удосконалення «Ключові аспекти викладання спеціальності «Загальна практика-сімейна медицина» на заочній базі стажування лікарів-інтернів».

Особливістю циклу ТУ було те, що інформація з питань викладання матеріалів керівниками навчання лікарів-інтернів на базах стажування подавалася методологічно прицільно та адаптовано саме до підготовки лікарів-інтернів первинної медичної допомоги, з акцентом на вимоги до рівня оволодіння практичними навичками, необхідними для професійної діяльності. Наповнений різнобічною корисною та доступною сучасною інформацією цикл ТУ був зрозумілий та корисний керівникам баз стажування, адже в навчанні враховувалися особливості клінічної та організаційної діяльності лікарів-інтернів первинної ланки.

Професор Ольга Коваленко деталізувала компетенції сімейного лікаря, принципи побудови маршрутів пацієнтів згідно з потужностями медичного закладу, основні навички за різними напрямками спеціальності в практиці сімейного лікаря, інструменти до відпрацювання практичних навичок. Куратор циклу доцент кафедри Тетяна Титова, лікар з великим клінічним та педагогічним досвідом, представила до уваги слухачів актуальну інформацію щодо організації навчального процесу, документоведення згідно із сучасними вимогами, проведення оцінки засвоєння практичних навичок. Доцент Людмила Матвієць звернула увагу на контроль ефективності виконання галузевих стандартів лікарями-інтернами на базі стажування та ментальне здоров’я пацієнтів у практиці сімейного лікаря.

Лікарі-слухачі циклу «Ключові аспекти викладання спеціальності «Загальна практика-сімейна медицина» на заочній базі стажування лікарів-інтернів» високо оцінили надану на циклі інформацію, адже вона необхідна для покращення навчання лікарів-інтернів на заочних базах стажування. Конструктивна взаємодія лікарів-слухачів і викладачів кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги НУОЗ України імені П. Л. Шупика дають позитивні результати щодо покращення якості навчання лікарів-інтернів.

Отже, керівники баз стажування пройшли вдосконалення з питань освітньої діяльності та будуть реалізовувати ефективну методологію навчання лікарів-інтернів (за фахом «загальна практика-сімейна медицина). Цикл ТУ «Ключові аспекти викладання спеціальності «Загальна практика - сімейна медицина» на заочній базі стажування лікарів-інтернів» через свою гостру актуальність планується проводити регулярно.

Корисність матеріалу: 70.5% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 68.5% - 2 Голосів